Mootori mahavõtt KIIRE!

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Mootori mahavõtt KIIRE!

Postitus Postitas moskiito »

miks te koda koos kastiga maha võttate :devil

kast võtke ikka ilma kojata maha, elu kergem endal, pärast koda kergem ka tagasi panna kui vaja sidurit näppida. Pelaegi, 4 mutrit on kergem maha kruvida kui 8-9t mutrit+polti.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: Mootori mahavõtt KIIRE!

Postitus Postitas Edel »

SanderV kirjutas:ah mootor maas.. mootorist õli välja ei lasknud...

To varblane: olen kasti maha võtnud ja tagasi pannud kanali peal päris mitu korda.. ja endal oli sama jama et see värk jäi ette aga kuidagi väga suure nussiga olen ta tagasi saanud... ja maha võtuga ka oleks üksjagu jama olnud.. kastiga koos oli mootorit tunduvalt lihtsam maha võtta kui oleks kasti ja mootori eraldi võtnud..
Kast võtke ilma kojata maha,lihtsam ja kaalub vähem.
Koda kipub jah pahasti maha tulema. Selleks peab mootori kallutama kuni klapikambrikaas on otsaga vastu tulemüüri aga piisavalt palju kallutamist takistab väljalasketorustik. Ise talvel sai küll kasti ja sidurit 2 korda maha-peale pandud (kusjuures ilma kanalita tookoht oli) ja rohkem vaeva nägingi kojaga. Väljalasketorustik takistas ja kangutasin heebliga torustikku (heebli panin kohta,kus asub torude omavaheline liitekoht) allapoole,heebli jätsin pinge alla teisest otsast kummitöökoja tungrauaga. Ka siis ei tahtnud mootor piisavalt kalduda ja kui koja sain nende loetud võttetega kuidagi maha siis peale enam minna ei tahtnud,takistama jäidki starteri tikkpoldid,mis keerasin välja ja pärast koja paika saamist keerasin need uuesti külge tagasi. Paras juramine aga tehtud sai,teisel korral oli juba lihtsam.
Kasti sain kokku pannes ilusti tagasi,panin pisut määret kasti väljatulevale võllile,nii nuutidele kui ka kõige otsa,mis läheb laagri otsa hoorattas. Esimene kord on küll juramine aga järgmised korrad läheb juba libedamalt.
Niipalju,kui mina mootorit maha võtnud olen,pidin nii radika kui ka sidurikoja küljest ära võtma,muidu ei tahtnud kuidagi välja tulla või tagasi minna...
Kasutaja avatar
saarlane
Postitusi: 299
Liitunud: 03 Veebr 2009 14:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: Mootori mahavõtt KIIRE!

Postitus Postitas saarlane »

radikas tuleb nii vöi naa ää keerata.
Aitan Ebay'st asju tellida.
Kasutaja avatar
Neeme
Postitusi: 291
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:04
Asukoht: Kuressaare

Re: Mootori mahavõtt KIIRE!

Postitus Postitas Neeme »

Kunagi, kui sai tõsiselt Moskiitot ümberehitatud, siis võtsin auto molekulideks ja panin kokku üksinda. Piduri õhutamisel kasutasin ainult abi. Aga mootori võtsin koos käimakastiga maha ja panin samamoodi tagasi ka. Ainuke jama oli nende nelja käigukasti tala kinnituspoldiga. Ülejäänud no problem. Abivahenditena kasutasin garaazitungrauda ja kett-tali. Ahjaa, neli väikeplokki olid ka.
Vasta