IZ 412 1975 Jartmok

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

sass kirjutas:Ma ei ole välja lugenud kuskilt, kas auto jääb originaaliks vöi mitte? Ilmselt küll tulevikujutt rohkem, aga kui mitte, siis laiendatud originaalvelgede peale pole möelnud? Isiklikult mulle meeldivad laiendatud veljed väga, sellepärast küsin.
Auto tüleb tegelikult vägagi segane. Värv tuleb kaasaegne (mitte orginaal) kuid tehnika ja salong peavad jääma orginaaliks. Kusjuures pole veel jõudnud sellistele asjadele nagu veljed mõelda, kui aeg kätte jõuab siis hakkan foorumist nõu küsima.
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

Õhtust.

Tänane päev ei olnud erandiks teistega, mosse ikka mosse. Midagi pikalikukkuvat ära ei teinud aga mõtlesin, kuna fotoalbumisse viskasin mõned pildid, et panen ka siia. Teistel ka huvitavam, asi siiski ju areneb.
Tagapaneeli tegemine oli üllatavalt lihtne, ajaliselt läks samuti väga kenasti. Järgmine nädal tõotab tulla sisuliselt rohke vabajaga, see tähendab mosse ehitamist.
Pildid:

Pilt

Pilt

Pilt

Liitekohtadelt sai eemaldatud samti keresilikon. Oma aja ära elanud ja tulevikus võib silikoni all olev niiskus palju kurja teha.

Jartmok.
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1582
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas partnermosse »

Kas oled vaadanud olemasolevat originaalvärvi sellise pilguga, et kas selle all on rooste koldeid ehk "ämblikke"?
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

partnermosse kirjutas:Kas oled vaadanud olemasolevat originaalvärvi sellise pilguga, et kas selle all on rooste koldeid ehk "ämblikke"?
Kui aus olla siis isegi olen. Kõige hullemad nn ämblikuvõrgud asuvad esimeste pritiibade küljes ja leidus ka küljekartpidel. Viimased lähevad niikuinii vahetusse. Mujalt tundub täiesti korras olevat. Kindel siiski ei saa kuangi olla.
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

Tere sõbrad.

Päevi juba mõõda läinud ja kirjutanud pole miskit. See viga saab koheselt parandatad. Lõpuks kui auto matistamine sai täisulatuses valmis, vedasime masina minema. Kõik läks suurepäraselt, väljas oli pime, puudusid pidurid ja klaasid. Kuna vedada oli vaja ca 5 km siis riskisime. Lõpp läks kiireks, isegi ohukolnurga unustasin panna, kiire kiire kiire. Korra oli ka vedamises hirmu tunda. Nimelt politsei pidi just täpselt seal olema, kui toimus alevi asustatumaist kohast läbi sõitmine. Silmitses küll pikalt ja mitte nii väga lõbusas tujus aga õnneks meie tegemistesse ta ei sekkunud. Seekord olid päiksesirmidest samuti kas, need leidsid otstarvet tuulesuunajana.
Lugu siis nii kaugel, et uued küljekarbid on leidnud koha minu mosse küljes. Plaanide kohaselt hakkan sellel reedel kruntima (terve auto) Isu selle järele juba on. Küljekarbidel on vaja mõnest kohast teha pahteldamist. Nüüd kindlasti vaatate pile ja mõtlete, et mis kuradi pärast ma sinna karbi siise roostevastaseid aineid ei määrinud. Rahu, kogemustest võin õelda, et määritakse peale keevitamist, sellisel juhul saavad määritud ka keevitusrandid. Ja mis peamine, mulle meeldib nii rohkem.
Vedamsiest kahjuks pilte pole aga mõned siiski söödan.
Pildid:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kohtumiseni reedel härrased.
Jartmok
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

ei käi mitte kevadise päikse saatel õlle libistamine vaid tõsine töö...

Nii kallid foorumlased, tänasest on minu mosse aus ja ehtne porgand. Mulle meeldib ja silma hakkab ka. Juttu tuleb hiljem pikemalt aga mõned pildid.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Jartmok.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas SanderV »

värv pole küll minu lemmik aga töö on super. Muidu palju sul kogu oranzi osa värvimiseks värvi kulus?
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

SanderV kirjutas:värv pole küll minu lemmik aga töö on super. Muidu palju sul kogu oranzi osa värvimiseks värvi kulus?
Kogu masina (uksed jne) + hunnik detaile ja pagass/kapotialusega läks kokku 3.5 liitirt. Tulin täpselt tilga pealt välja. tasuks võtta 3.7 l siis jagub kindalsti.
Kasutaja avatar
List_man
Postitusi: 126
Liitunud: 06 Mai 2009 22:25

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas List_man »

Ilus 8) Tubli! Nüüd ainult kokkuladumise rõõm ;)
Viimati muutis List_man, 15 Apr 2010 15:38, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
indrek06
Postitusi: 187
Liitunud: 17 Nov 2009 18:43
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas indrek06 »

Respect jartmok! :hail Väga ilusa tööga oled hakkama saanud! :)
AZLK 2140, 1978
Vasta