mosse käivitamine peale mitut aastat

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
algaja
Postitusi: 6
Liitunud: 23 Nov 2013 23:17

mosse käivitamine peale mitut aastat

Postitus Postitas algaja »

Tere olen suhteliselt uus mosse vänn ja huvitaks mosse käivitamise kohta infot . Plaan on minna reedel vaatama ühte mosset , et huvitaks mida peaks enne kui käima panna ? ja mis üldse on mosse head ja vead ? Kõik õpetused tulevad aind kasuks . Siiamaani on minu auto remontimise kogemused olnud : olen 1998 aasta volvo v40 täiesti jupideks võtnud . Ma tean , et sa pikk tekst , aga loodan et elab üle :) .
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: mosse käivitamine peale mitut aastat

Postitus Postitas moskiito »

tere tere.
kui hakkata neid plusse ja miinuseid üles lugema siis läheks vast ennem põrgu jäässe kui kõik saaks läbi räägitud-vaieldud sest nüansse on tohutult. Muidugi on spetsiifilised asjad ja kohad mis võib lugeda tüüpvigadeks-plussideks aga muidu jah, see pikk teema. Minu silmis plussid on:
- Odav remontida
- Kui korralikult reguleeritud, siis ükonoomne, võrreldes sama aastakäigu läänesaradega.
- Hea vedrustus, mis kannatab kõik eesti augud välja kaasa arvatud ka lamavad politseinikud, need mis väikesed on, kas malmist või plastikust.
- Ei hakka roolitaga kunagi igav kuna auto soovib alati suhtlemist sinuga. st et pead olema koguaeg tähelepanelik kuna auto roolisüsteem on tundlik teekalletele näiteks.
Miinused:
- Kui hakkab pirtsutama, siis seda jagub kauemaks, kodanik MAZ võib enda kogemustest rääkida :)
- Mõned varuosad on suht defitsiitsed mõningatele mudelitele aga on ka sortimente mis igale mudelile juba suht defka.
- Kui korralikult ei hoolda siis laguneb suht kiiresti.
- "Armastab" roostet kui pole KORRALIK! korrosiooni tõrje tehtud.


Enne käivitamist tuleks kontrollida kuidas õliga lood on, kas on veega segamini, kas on puhas ning kas teda ültse sees on. Järgmiseks kas ta bensiini üles pumpab, võib juhtuda et pensupump võib kuiv olla pikkast seismisest. Selleks valada pensuvoolikust sorts pumpa sisse või läbi pumba imeda kütus üles. Lisaks oleks hea kontrollida kas mootor ültse ringi käib ja seda saad teha ventlaatorit keerates. Muidugi jälgi et rihm ei libiseks.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
algaja
Postitusi: 6
Liitunud: 23 Nov 2013 23:17

Re: mosse käivitamine peale mitut aastat

Postitus Postitas algaja »

Aitäh vastamast :) , esimiseks isiklikuks autoks peaks ju mossse väga hea olema :).
KarlR
Postitusi: 117
Liitunud: 22 Juul 2012 20:18
Asukoht: Kuressaare

Re: mosse käivitamine peale mitut aastat

Postitus Postitas KarlR »

Ma arvan, et pikk seismine ei tohiks mootorile paha teha, kui on normaalne õli sees olnud. Mu punane seisis ligemale 12 aastat, nii katuse räästa kui ka kiviaia ääres. Peale aku paigaldamist sai korra tõrts signaali antud, aga ei midagi. Vaatasime uurisime, puurisime - massilüliti väljas. Klõksti see sisse ja duubel 2 - signaal rõõgatas, niiet vähe polnud. Seejärel starterit, mootor käis hetkega ilusti ringi. Edasi valasime karbussi (ujukiruumi) bensiini täis ja ennäe imet, mootor käivitus peale teist või kolmandat pööret.
2x ИЖ-2125
1979 970 ABI
1980 312 AET
algaja
Postitusi: 6
Liitunud: 23 Nov 2013 23:17

Re: mosse käivitamine peale mitut aastat

Postitus Postitas algaja »

aga mosse roostetab hullusti kui on seisnud ? ja millised on tüüp kohad kus roostetab ?
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: mosse käivitamine peale mitut aastat

Postitus Postitas moskiito »

algaja kirjutas:aga mosse roostetab hullusti kui on seisnud ? ja millised on tüüp kohad kus roostetab ?
tüüpkohad on karbid ja pagaasnik, eriti hell koht on tagumiste koobaste tagant pakkiruumis.
Kui kaua seisnud on auto?
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
algaja
Postitusi: 6
Liitunud: 23 Nov 2013 23:17

Re: mosse käivitamine peale mitut aastat

Postitus Postitas algaja »

Umbes 4 aastat ja ma olen arvestanud , et kunagi peab keretööd ära tegema .
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: mosse käivitamine peale mitut aastat

Postitus Postitas moskiito »

lisaks küsiksin kus auto seisnud on? õues, garaašis? see kõik mängib olulist rolli. Õues heinasees roostetab iga auto väga kiiresti pulbriks kuid kuivas soojas garaašis võib seista teine "igavesti"
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
algaja
Postitusi: 6
Liitunud: 23 Nov 2013 23:17

Re: mosse käivitamine peale mitut aastat

Postitus Postitas algaja »

Laudas
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: mosse käivitamine peale mitut aastat

Postitus Postitas moskiito »

algaja kirjutas:Laudas
see teeb põhimõtteliselt sama välja mis õues hoidmine. midagi eriti head loota pole.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Vasta