Seisnud 412, tagasild (?) undab

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
Vasta
vaalake
Postitusi: 1
Liitunud: 14 Juun 2009 10:59

Seisnud 412, tagasild (?) undab

Postitus Postitas vaalake »

tere , olen uus kasutaja, IZ 412 1990.a. omanik. Läbisõit 73000 km. Mul on paar küsimust. Auto seisis umbes 3 aastat. Nüüd vaatasid mehed auto üle ja kõrvaldasid enamiku vigu.
Probleemid aga sellised:
1) tagasild või see asi, mis läheb käigukasti pealt tagasisillani undab. Mõned arvasid et ehk on probleem tagasilla keskel asuva laagris. Õlid/määrded on kõik olemas ja värskelt vahetatud.
2) käigud (eriti esimene) lähevad halvasti sisse. Tavaliselt käib sealjuures ka väike jõnksatus.
Muud käigud üldiselt töötavad, mõnikord ei tahad teine käik sõidu ajal sisse minna, andes jalaga pisut gaasi, läheb käik kenasti sisse.

kui keegi oskab aidata , olen tänulik
vaalake
Kasutaja avatar
Seenior
Postitusi: 637
Liitunud: 18 Apr 2009 15:20
Asukoht: Lavassaare

Re: Seisnud 412, tagasild (?) undab

Postitus Postitas Seenior »

See asi,mis läheb käigukastist tagasilda, on kardaan.Seisnud autol on võimalus,et kardaaniristides on määre ära paakunud ja need ei liigu vabalt.Käikude lülimisel jõnksatus viitab sellele,et sidur ei lahuta täielikult.
Kasutaja avatar
Jossu
Postitusi: 307
Liitunud: 02 Veebr 2009 16:10
Asukoht: Tartu/ Saaremaa

Re: Seisnud 412, tagasild (?) undab

Postitus Postitas Jossu »

käigu sissepannes jõnksatus viitab sellele, et sidur ei lahuta lõpuni välja... kontrolli sidurit, vajadusel tuleb peale keerata siduri hooba, võibolla pumbad lekivad, alguses vajutad, kuid kui all hoiab vajub nõksu tagasi...
Pukseerimishaagise e Konna rent
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 520
Liitunud: 02 Veebr 2009 20:16
Asukoht: Tartu

Re: Seisnud 412, tagasild (?) undab

Postitus Postitas marko »

Gardaan iseenesest nagu undamist ei põhjusta,kui ristid kinni või läbi omadega siis pigem tekib vibratsioon.Undamist võib põhjustada tagasilla differ või käigukast,kontrollida tasub ka õli olemasolu tagasillas ja kastis.
AZLK 2140 78a,AZLK 2140 76a,2xAZLK 2137 84a,izh412
Vasta