412 starteri eemaldamine

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
Vasta
Raigo
Postitusi: 33
Liitunud: 15 Sept 2012 21:02

412 starteri eemaldamine

Postitus Postitas Raigo »

Tervist.

Keegi hea kodanik siit foorumist võiks aidata ja öelda, kuidas eemaldada starterit? Mitte kuidagi ei saa ligi tollele teisele mutrile ja sisselaskekollektorit ei saanud ka kätte, ühte mutrit ei saanud lahti, mingi väike asi täpselt seal ees ja ei saa padrunit ega midagi otsa sinna.



Ette tänades,
Raigo. :)
KarlR
Postitusi: 117
Liitunud: 22 Juul 2012 20:18
Asukoht: Kuressaare

Re: 412 starteri eemaldamine

Postitus Postitas KarlR »

Ise sain mutrid tavalise lehtvõtmega lahti. Sisselaske kollektorit üldse ei puutund. Ette jääb mahavõtes veel veepumba ja alumise kolmiku vaheline lõdvik, kuid sellest on võimalik mõõda nikerdada.
2x ИЖ-2125
1979 970 ABI
1980 312 AET
Raigo
Postitusi: 33
Liitunud: 15 Sept 2012 21:02

Re: 412 starteri eemaldamine

Postitus Postitas Raigo »

Kui viitsin, siis lähen homme ja proovin uuesti, sest tahan siiski talverõõme nautida tagaveolisega, kuna eelmine aasta jäi niigi ära ja Lada ka laiali kakutud, et saaks tollel kere remonti teha. Aga kuidas Sa täpsemalt toda kundepoolset mutrit lahti võtsid? Toda Ma just lahti ei saa, lehtvõti ei läinud otsa ka normaalselt ja keerama ka kuidagi ei mahu.
tanelv
Postitusi: 29
Liitunud: 16 Juun 2012 10:23

Re: 412 starteri eemaldamine

Postitus Postitas tanelv »

Tollele peaks altpoolt vist vähe lihtsam läheneda olema, kui ma ei eksi? Ise üritasin sama nalja teha aga kuna ka tikkpoldid hakkasid keerama jäi starter lihtsalt peale.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: 412 starteri eemaldamine

Postitus Postitas moskiito »

tanelv kirjutas:Tollele peaks altpoolt vist vähe lihtsam läheneda olema, kui ma ei eksi? Ise üritasin sama nalja teha aga kuna ka tikkpoldid hakkasid keerama jäi starter lihtsalt peale.
ta peab silmas seda mis on ülemine mutter, starteri ja plokki vahel. Mina olen seda samuti lahti keeranud tavalise lehtvõtmega, silmusega peaks sinna ka ilusti ligi saama. Natuke nikerdamist kl om aga saab ilusti hakkama
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Raigo
Postitusi: 33
Liitunud: 15 Sept 2012 21:02

Re: 412 starteri eemaldamine

Postitus Postitas Raigo »

Aga eks Ma homme proovin siis. :)
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: 412 starteri eemaldamine

Postitus Postitas Edel »

Silmusvõti, 19mm oli vist. Et starterit täiesti välja võtta, tuleks vist mootori õlimõõtevarras ka eest ära keerata.
Raigo
Postitusi: 33
Liitunud: 15 Sept 2012 21:02

Re: 412 starteri eemaldamine

Postitus Postitas Raigo »

Edel kirjutas:Silmusvõti, 19mm oli vist. Et starterit täiesti välja võtta, tuleks vist mootori õlimõõtevarras ka eest ära keerata.
Minu andmete järgi on 17mm vist, aga eks Ma homme katsetan ja kui kuidagi ei saa, siis kuidagi peab ikka saama. :D :D
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: 412 starteri eemaldamine

Postitus Postitas partnermosse »

Nii nagu Edel kirjutas nii ongi, supper hästi saab starteri pealt ära ja silmusvõtmed on kakõvad abimehed. Ja enne starteri tagasi asetamist ärge unustage pendiks korralikult haakesse reguleerida !!!
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Raigo
Postitusi: 33
Liitunud: 15 Sept 2012 21:02

Re: 412 starteri eemaldamine

Postitus Postitas Raigo »

Läks kaua läks, aga lõpuks sain kuidagi kätte ära. Kulu mingi 1h ja peale, aga kätte sain ja nüüd hea meel. :D


Raigo.
Vasta