IZ 412 19xx Talts

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: IZ 412 19xx Talts

Postitus Postitas sass »

Just needsamad 80. ja 90. aastate BMW mootorid ei sobigi. Just karteri pärast, mis ei sobi mosse esisillaga. Proovitud värk juba. Vöimalus on muidugi ringi teha kogu karter, aga suhteliselt möttetu tegevus.
Kasutaja avatar
Talts
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Apr 2010 19:16

Re: IZ 412 19xx Talts

Postitus Postitas Talts »

Maz, aasta peaks olema 1994, kuid pole päris kindel, kuna dokumente pole. Igatahes ma ei näe mitte mingisugust probleemi karter ringi ehitada. Esmaspäeval plaan IZ töökotta viia kus saab vaikselt temaga tegelema hakata. Killa - ma arvan, et see oleks liigagi mahukas ja aeganõudev töö.
Kasutaja avatar
Talts
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Apr 2010 19:16

Re: IZ 412 19xx Talts

Postitus Postitas Talts »

Nii, täna sai mossel eemaldatud mõlemad tiivad, olukord on ausalt öeldes super! Kõik on kenasti määritud ning mõnes kohas esineb pindmist roostet, samuti õnnestus enda valdusesse saada üks kap.rem läbinud moskvichi mootor, sõidetud ~ 100km. Kerest tulevad pildid lähipäevil. Siin aga mõningad asjad mis olen uued muretsenud.

Pilt
Kasutaja avatar
Talts
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Apr 2010 19:16

Re: IZ 412 19xx Talts

Postitus Postitas Talts »

Nii, vahepeal sai moskvich puhtaks roogitud. Suureks üllatuseks mulle on see, et mosse lahti võtmine on imelihtne võrreldes ladaga, absoluutselt igalepoole pääseb kenasti ligi. Täna sai maha võetud mootor, käigukast ja summuti. Mootoriruumist eemaldatud ka kogu juhtmestik. Pildid on väheke kehva kvaliteediga.

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Talts
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Apr 2010 19:16

Re: IZ 412 19xx Talts

Postitus Postitas Talts »

Nii, asi vaikselt edeneb, soetasin omale komplektse Ford Sierra taga ja esisilla. Arvatavasti ronivad uute sildadega rattad koobastest kõvasti välja, peab miskised viisakad laiendid ehitama. Pildid hiljem.
Kasutaja avatar
Talts
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Apr 2010 19:16

Re: IZ 412 19xx Talts

Postitus Postitas Talts »

Nonii, tasapisi areneb, väike vihje. :)
Pilt
Kasutaja avatar
TiitS
Postitusi: 261
Liitunud: 16 Veebr 2009 23:52
Asukoht: Rapla

Re: IZ 412 19xx Talts

Postitus Postitas TiitS »

See peaks siis olema 2.9 v6 kui ma ei eksi? Kui esisilda vahetama hakkad siis võtad ikka roolisüsteemi ka Sierralt? Mosse enda roolikarbi ja pendelhoova vahele see mootor koos kollektoritega ei mahu
Kasutaja avatar
Talts
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Apr 2010 19:16

Re: IZ 412 19xx Talts

Postitus Postitas Talts »

Mootor on 2.8, esisild tuleb koos sierra roolilatiga.
Vasta