Mossede soojendus jm

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Mossede soojendus jm

Postitus Postitas MAZ »

Tekkis selline küsimus,kas 408-412-2140 soojendus radiaator on sama või on mudeli
piires olemas erinevused, tean,et 42-2140 oma on 1:1 asendatavad.
Samas olen näinud 2 varjanti soojendus radiaatoreid üks on siis rauast vms (täpset materjali raske öelda) ja
teised valgevasest. Ma ise arvan,et valgevasest radikas läheb kiiremini soojaks tingituna
vase soojusjuhtivuse omadustest.
Ehk oskab keegi kommenteerida lähemalt või öelda kuidas mosse saaks soojemaks talvel seest.

Teine asi puudutab seda,et kas keegi on mossele üritanud Konditsioneeri leiutada?? Huvitav,et ei ole ise näinud seda aga samas suvel on selline asi üsna hea :evil :smokin
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Mossede soojendus jm

Postitus Postitas moskiito »

minu vend pani mossesse nissan-datsun-cherry radika. Natuke tegi ringi ning lükkas salongi ilusti soojaks. seal oli suurem probleem õhukanalitega sest nissanil läks otse akna peale, mida mossel ei saanud kasutada. seega pani ta nood augud kinni ning jäid alles kaks auku mis jalgadele läksid. sealt ta suunas õhukanalid ka akendele.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: Mossede soojendus jm

Postitus Postitas Manks »

moskiito kirjutas:minu vend pani mossesse nissan-datsun-cherry radika. Natuke tegi ringi ning lükkas salongi ilusti soojaks. seal oli suurem probleem õhukanalitega sest nissanil läks otse akna peale, mida mossel ei saanud kasutada. seega pani ta nood augud kinni ning jäid alles kaks auku mis jalgadele läksid. sealt ta suunas õhukanalid ka akendele.
Kas vennas sai radikasüsteemi nii ära peita, et autosse sisse vaadates silma ei riiva. Tahan talverallile minnes soojema masinaga minna. Pilte ei ole võimalik näha?
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Kapten
Postitusi: 6
Liitunud: 27 Mär 2009 23:27

Re: Mossede soojendus jm

Postitus Postitas Kapten »

Mosse soojenduse moderniseerimisest on juttu Tehnika ja Tootmine1978-3/lk146-147 ja 1079-2/lk.29-31. Za ryljom1983-10/lk28-29.
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: Mossede soojendus jm

Postitus Postitas partnermosse »

Kapten kirjutas:Mosse soojenduse moderniseerimisest on juttu Tehnika ja Tootmine1978-3/lk146-147 ja 1079-2/lk.29-31. Za ryljom1983-10/lk28-29.
Äkitse on võimalik neist lehekülgedest teha skanneerimine ja siia tekst üles panna-oleks kõigil lugemist?!
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: Mossede soojendus jm

Postitus Postitas Manks »

partnermosse kirjutas:
Kapten kirjutas:Mosse soojenduse moderniseerimisest on juttu Tehnika ja Tootmine1978-3/lk146-147 ja 1079-2/lk.29-31. Za ryljom1983-10/lk28-29.
Äkitse on võimalik neist lehekülgedest teha skanneerimine ja siia tekst üles panna-oleks kõigil lugemist?!

Ühinen :rokib
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: Mossede soojendus jm

Postitus Postitas Manks »

Teema natu soiku jäänud :(

Vaatan seda pilti ja...
Pilt
ja jõuan järeldusele, et mosse ei hakka ennem soojaks minema, kui termostaat tööle hakkab, või ma eksin? Lisasin vooliku otstele numbrid, et pilti arusaadavamaks teha. Voolikuots nr 4 on väga imeliku koha peal, see tuleks minu meelest kinni panna ja teha kolmik nr 2 ja 3 vahele, sinna siis suunaksin salongi radika vabaks jäänud otsa.
Oskab keegi midagi paremat välja pakkuda?
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Mossede soojendus jm

Postitus Postitas moskiito »

radikas läheb soojaks ilsuti ning mitte sugugi siis kui termostraat avaneb. Salongi soojendus on ühenduses väikese jahutuse ringiga.
Datsuni ahju kinnitus sobis minu mäletamist mööda 1x1. isegi lõdvikud sobisid. Ainuke erinevus oli õhu suunamisel. Osavate kättega saab ilusti asjad paika. Pilti kahjuks teha ei saa enam, sest too auto on juba aastaid tagasi vanasse EMEX-isse reisinud.

ah jaa, number 5 on lõdvik kust vesi salongi radikasse voolab ja 4 on see kust välja tuleb.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Neeme
Postitusi: 291
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:04
Asukoht: Kuressaare

Re: Mossede soojendus jm

Postitus Postitas Neeme »

Manks kirjutas:ja jõuan järeldusele, et mosse ei hakka ennem soojaks minema, kui termostaat tööle hakkab, või ma eksin? Lisasin vooliku otstele numbrid, et pilti arusaadavamaks teha. Voolikuots nr 4 on väga imeliku koha peal, see tuleks minu meelest kinni panna ja teha kolmik nr 2 ja 3 vahele, sinna siis suunaksin salongi radika vabaks jäänud otsa.
Oskab keegi midagi paremat välja pakkuda?
Selle sinu antud joonise järgi peaks soojendusradikas kohe koos mootoriga soojenema hakkama. Nimelt saab soojendusradikas omale pealevoolu kollektori pealt (nr. 5) ja tagasi tuleb ju veepumba imevale poolele ehk nr. 4 peale. Vahet pole, kas ta on 2 ja 3 vahel või läheb 4 ühenduskohta - imeva poole peal on need kõik.
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: Mossede soojendus jm

Postitus Postitas Manks »

Neeme kirjutas:
Manks kirjutas:ja jõuan järeldusele, et mosse ei hakka ennem soojaks minema, kui termostaat tööle hakkab, või ma eksin? Lisasin vooliku otstele numbrid, et pilti arusaadavamaks teha. Voolikuots nr 4 on väga imeliku koha peal, see tuleks minu meelest kinni panna ja teha kolmik nr 2 ja 3 vahele, sinna siis suunaksin salongi radika vabaks jäänud otsa.
Oskab keegi midagi paremat välja pakkuda?
Selle sinu antud joonise järgi peaks soojendusradikas kohe koos mootoriga soojenema hakkama. Nimelt saab soojendusradikas omale pealevoolu kollektori pealt (nr. 5) ja tagasi tuleb ju veepumba imevale poolele ehk nr. 4 peale. Vahet pole, kas ta on 2 ja 3 vahel või läheb 4 ühenduskohta - imeva poole peal on need kõik.
Pealevoolu saab minu meelest õigest kohast, kuid tagasivool läheb valesti. Kui termotaat on suletud, siis suur ring on kinni, vedelikul on lihtsam liikuda väkest ringi mööda, seega otsast number 4 vedeliku liikumine sisuliselt puudub, seal hakkab suurem liikumine toimuma alles termostaadi avanemisel.
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Vasta