Juhitavus

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Juhitavus

Postitus Postitas moskiito »

rahvas. püsime teemas, kui sul ei ole mingit nõu anda kuidas juhitavust parandada või seda sõlmpunkti täiendada-hooldada, siis ole hea ja jätta postitamata.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Juhitavus

Postitus Postitas sass »

moskiito kirjutas:rahvas. püsime teemas, kui sul ei ole mingit nõu anda kuidas juhitavust parandada või seda sõlmpunkti täiendada-hooldada, siis ole hea ja jätta postitamata.

Siiani kõik ju enamvähem teemas - pealegi... Viimane postitus oli novembris. :D

Loogiline, et kui roolikarbis vale määret/õli kasutada, ei tööta asi nii nagu peab ja võib lõppeda liigse kulumisega, mis ilmselgelt ka mõjutab juhitavust.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1664
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: Juhitavus

Postitus Postitas Edel »

Mossega sõites on ka korras rooliga selline n.ö. vähe vedelavõitu olek (tuim ja ebatäpne). Selle teo ja rulliga karbi viga veel, et rooli välja keerates lõtk suureneb. Aitab vist ainult hammaslati peale ümberehitus, aga roolisüsteemi ümberehitus on seadusega keelatud. Vähemalt tänavapillil...
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Juhitavus

Postitus Postitas moskiito »

sass kirjutas:
moskiito kirjutas:rahvas. püsime teemas, kui sul ei ole mingit nõu anda kuidas juhitavust parandada või seda sõlmpunkti täiendada-hooldada, siis ole hea ja jätta postitamata.

Siiani kõik ju enamvähem teemas - pealegi... Viimane postitus oli novembris. :D

Loogiline, et kui roolikarbis vale määret/õli kasutada, ei tööta asi nii nagu peab ja võib lõppeda liigse kulumisega, mis ilmselgelt ka mõjutab juhitavust.
no viimane postitus oli suht hiljuti ja asi läks vägagi teemast välja, siis tegin koristuse ja kõik mittesobiva eemaldasin
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
tanello2
Postitusi: 415
Liitunud: 07 Okt 2012 01:40
Telefon: 56882279
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Re: Juhitavus

Postitus Postitas tanello2 »

volgas olev vanamees andis mulle hiljaaegu teada, et venes olla mingiaeg tegema hakatud uut roolikarpi 412-le, mis siis nimelt laagritele on ehitatud, et kas mul poleks huvi selle vastu.
Ühesõnaga rooli keeramine muutub 2 korda kergemaks, väljavahetamine originaali vastu pidavat olema totaalselt legaalne. Küsisin siis sellepeale, et miks ei võiks lihtsalt olemasolevat roolikarpi ise ümber ehitada laagritele?
Vahet sel on , kas tellin laagritega roolikarbi Venest või ehitan ise, tulemus ju üks aga raha jääb rohkem taskusse, sellepeale vastas ta, et too "uus" karp ei ole üldse vana karp, millesse need laagrid pandud on, tehtud on spetsiaalselt 412-ele uus karp just petsjomm koos laagritega, ühesõnaga kabariite on muudetud, et laagrid sinna sisse mahuks.
Kui ma ta jutust õigesti aru sain, siis jutt käis nii roolikarbist kui ka tugikarbist mis siis parempoolsel küljel asub.
Nüüd siis olen ootejärjekorras, kui selgub kas neid veel sealt saada on või mitte.
valge IZ412IE 1978 140MOC -taastub avariist
punane IZH 2715 1980 pirukas 450AHT
oranž IZ 412 1980 valmistub igapäevaseks liikluseks
mina müün/ostan/vahetan
Kasutaja avatar
rs_
Postitusi: 60
Liitunud: 24 Juul 2015 11:05
Asukoht: Järvamaa/Tartumaa

Re: Juhitavus

Postitus Postitas rs_ »

tanello2 kirjutas:volgas olev vanamees andis mulle hiljaaegu teada, et venes olla mingiaeg tegema hakatud uut roolikarpi 412-le, mis siis nimelt laagritele on ehitatud, et kas mul poleks huvi selle vastu.
Ühesõnaga rooli keeramine muutub 2 korda kergemaks, väljavahetamine originaali vastu pidavat olema totaalselt legaalne. Küsisin siis sellepeale, et miks ei võiks lihtsalt olemasolevat roolikarpi ise ümber ehitada laagritele?
Vahet sel on , kas tellin laagritega roolikarbi Venest või ehitan ise, tulemus ju üks aga raha jääb rohkem taskusse, sellepeale vastas ta, et too "uus" karp ei ole üldse vana karp, millesse need laagrid pandud on, tehtud on spetsiaalselt 412-ele uus karp just petsjomm koos laagritega, ühesõnaga kabariite on muudetud, et laagrid sinna sisse mahuks.
Kui ma ta jutust õigesti aru sain, siis jutt käis nii roolikarbist kui ka tugikarbist mis siis parempoolsel küljel asub.
Nüüd siis olen ootejärjekorras, kui selgub kas neid veel sealt saada on või mitte.
Mingit hinnajärku ka tead?
Kasutaja avatar
Muhulane
Postitusi: 686
Liitunud: 04 Aug 2014 17:48
Telefon: 5108714
Asukoht: Muhu saar

Re: Juhitavus

Postitus Postitas Muhulane »

tanello2 kirjutas:volgas olev vanamees andis mulle hiljaaegu teada, et venes olla mingiaeg tegema hakatud uut roolikarpi 412-le, mis siis nimelt laagritele on ehitatud, et kas mul poleks huvi selle vastu.
Ühesõnaga rooli keeramine muutub 2 korda kergemaks, väljavahetamine originaali vastu pidavat olema totaalselt legaalne. Küsisin siis sellepeale, et miks ei võiks lihtsalt olemasolevat roolikarpi ise ümber ehitada laagritele?
Vahet sel on , kas tellin laagritega roolikarbi Venest või ehitan ise, tulemus ju üks aga raha jääb rohkem taskusse, sellepeale vastas ta, et too "uus" karp ei ole üldse vana karp, millesse need laagrid pandud on, tehtud on spetsiaalselt 412-ele uus karp just petsjomm koos laagritega, ühesõnaga kabariite on muudetud, et laagrid sinna sisse mahuks.
Kui ma ta jutust õigesti aru sain, siis jutt käis nii roolikarbist kui ka tugikarbist mis siis parempoolsel küljel asub.
Nüüd siis olen ootejärjekorras, kui selgub kas neid veel sealt saada on või mitte.
Härma tn. Volodja mainis ka,et saadavusega pidi olema teema omaette.
Kuda Sul vene keelega lood? Härma poest saad soodsamalt asju,kui Volgast.
Ikkagi inimene.
Mis sest,et muhulane :)
Kasutaja avatar
tanello2
Postitusi: 415
Liitunud: 07 Okt 2012 01:40
Telefon: 56882279
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Re: Juhitavus

Postitus Postitas tanello2 »

Muhulane kirjutas:
Härma tn. Volodja mainis ka,et saadavusega pidi olema teema omaette.
Kuda Sul vene keelega lood? Härma poest saad soodsamalt asju,kui Volgast.
Kas see Härma on see Lasnaka keldri pood eks ? venekeel on algtasemel suus küll ja keldripoodi olen ma paaril korral ka külastanud, lihtsalt volga mul kohe käe ulatuses ja raha ma väga ei loe, mosse on ikkagi hobi kus ma ei hakka koonerdama.
rs_ kirjutas:
Mingit hinnajärku ka tead?
Kuna läksin volgasse algselt käigukasti kuluvdetailide tõttu ja nagu alati lõppeb jutt üleüldiselt terve mossega siis pooletunnise vestluse sisse mahtus 101 asja hinnad ja värgid, ma võin nüüd küll vale numbri anda aga kui mu mälu mind ei peta siis jutt oli vist 35eu karbi kohta.
valge IZ412IE 1978 140MOC -taastub avariist
punane IZH 2715 1980 pirukas 450AHT
oranž IZ 412 1980 valmistub igapäevaseks liikluseks
mina müün/ostan/vahetan
pronsa
Postitusi: 11
Liitunud: 04 Dets 2013 20:49

Re: Juhitavus

Postitus Postitas pronsa »

Sellise hinnaga oleks mina ke huvitatud.
Urukoer
Postitusi: 760
Liitunud: 07 Juun 2011 22:26

Re: Juhitavus

Postitus Postitas Urukoer »

ega see rooli kergus ei taga rooli tunnetust ja ei pruugi parandada juhitavust.
pigem kerge rool võimendab rooligeomeetria puudujääke.
Vasta