M 408 alalisvoolu generaator

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
Vasta
Kasutaja avatar
TiitS
Postitusi: 261
Liitunud: 16 Veebr 2009 23:52
Asukoht: Rapla

M 408 alalisvoolu generaator

Postitus Postitas TiitS »

Probleem siis selline, et aku laadimist autol ei toimu. Juhtmestik on testriga kontrollitud ning kõik peaks nagu skeemi järgi toimima. Releeregulaatorit ka korra vahetanud. järele jääb siis generaator ise. Kuna pole ise varem generaatori riketega eriti kokku puutunud siis tekkis selline küsimus, et ega alalisvoolu genekale ei ole vaja ergutusvoolu, või kas kui generaator pöörleb koos mootoriga, kas siis peaks mõni geneka klemm näitama mingeid volte testriga mõõtes (loogiliselt võttes nagu peaks, mis asi see muu seda akut muidu laeb :uhoh ) Minu geneka klemmide pealt igatahes tester mingit voolu ei näita. Kas võib sellega väita, et viga tuleks otsida generaatori sisemusest?
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: M 408 alalisvoolu generaator

Postitus Postitas moskiito »

kui mul bobeda oli, siis ma jamasin sellega ka pidevalt ja probleemi põhjust otseselt ei leidnudki, panin vahelduv voolu keneka lõppuks peale.

Alalisvoolu genekas vajab ergutust ja seda korraks ainult, muidu juhtub sedasi et genekas hakkab mootorit vedama ehk siis ta muutub elektrimootoriks.
Pemine probleem oli minul relees. Seal all olevad takkistid tõrkusid koguae ja seda sellepärast et kuna toodangud olid vananendu siis takkistid "lasid pidevalt läbi". Proovisin neid ise lappida ja igasugust tsirkust teha kuid ei midagi. Kui sul õnnestub poest veel leida tutikas relee, oled õnnega koos.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
TiitS
Postitusi: 261
Liitunud: 16 Veebr 2009 23:52
Asukoht: Rapla

Re: M 408 alalisvoolu generaator

Postitus Postitas TiitS »

Aga ega sa ei mäleta milline klemm see ergutusvoolu oma oli. Minu omal on kokku 2 klemmi: я ja ш ning üks mass mis läheb korpusesse
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: M 408 alalisvoolu generaator

Postitus Postitas moskiito »

"ja" on ergutus ja "Š" on laadimine. Selleks et genekas laadima hakkaks, peab süüte sisse keerates "JA" relee klemm ühenduses ja see vabanema kohe kui mootor tööle läheb ning "Š" klemm koheselt kontakteeruma.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
TiitS
Postitusi: 261
Liitunud: 16 Veebr 2009 23:52
Asukoht: Rapla

Re: M 408 alalisvoolu generaator

Postitus Postitas TiitS »

Probleem lahendatud selliselt, et aretasin 412 vahelduvvoolu generaatori ja releeregulaatori külge 8)
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: M 408 alalisvoolu generaator

Postitus Postitas moskiito »

ga ära alalisvoolu genekat ära viska, selelst saab hea mootori :D
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Vasta