Küsimus jagaja hammaste asendi kohta

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
joobenzzz
Postitusi: 9
Liitunud: 11 Juul 2013 21:09
Asukoht: Harjumaa, Kiili vald

Küsimus jagaja hammaste asendi kohta

Postitus Postitas joobenzzz »

Tervist , oman moskvich 2715-e ja probleem selline et süüde oli vale ning kiskusin jagaja koos jalaga ära ,aga nüüd vaja tagasi jälle panna kuid kas keegi oskab öelda või näidata pilti mis asendis peaks seda tagasi panema ?
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Küsimus jagaja hammaste asendi kohta

Postitus Postitas moskiito »

täpsustuseks küsin kas sa võtsid ainult jagaja või jagaja koos jalaga? mis seal otsas on, kas hammasrattas? Kui seda ei ole siis võtsid ainult jagaja maha ja jalga ei puutunud. Sellisel juhul on ainult üks õige asend kuidas seda tagasi panna. Kui võtsid koos jalaga maha (kui hammikas on otsas) siis paned rihmarattal ÜSS-i nii et esimesel silindril on survetakti lõpp, sättid jagaja paika täpselt nii et ankur ehk rootor on esimese silindri küünlajuhtmega kontaktis, edasi on juba reguleerimise teema.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: Küsimus jagaja hammaste asendi kohta

Postitus Postitas SanderV »

moskiito kirjutas:täpsustuseks küsin kas sa võtsid ainult jagaja või jagaja koos jalaga? mis seal otsas on, kas hammasrattas? Kui seda ei ole siis võtsid ainult jagaja maha ja jalga ei puutunud. Sellisel juhul on ainult üks õige asend kuidas seda tagasi panna. Kui võtsid koos jalaga maha (kui hammikas on otsas) siis paned rihmarattal ÜSS-i nii et esimesel silindril on survetakti lõpp, sättid jagaja paika täpselt nii et ankur ehk rootor on esimese silindri küünlajuhtmega kontaktis, edasi on juba reguleerimise teema.
nii sa sätid ikka süüte väga hiliseks... mina soovitaks panna rihmaratta pigem süütemomendi märki
Kasutaja avatar
ABS
Postitusi: 372
Liitunud: 21 Mai 2009 11:18
Telefon: 56871225
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Küsimus jagaja hammaste asendi kohta

Postitus Postitas ABS »

SanderV kirjutas:nii sa sätid ikka süüte väga hiliseks... mina soovitaks panna rihmaratta pigem süütemomendi märki
Kuskohas Moskvichil RIHMAratas on?Niipalju kui mina asjast jagan on mosudel kett ja ketirattad olnud,iseasi kui süüdet geneka rihma järgi panna tahad,sellisel juhul edu sulle. :lol
AZLK 2140 ´85a.
Vigursõit 2012,2013,2014,2015,2018 VIIMANE koht!
joobenzzz
Postitusi: 9
Liitunud: 11 Juul 2013 21:09
Asukoht: Harjumaa, Kiili vald

Re: Küsimus jagaja hammaste asendi kohta

Postitus Postitas joobenzzz »

Võtsin maha koos jalaga ikka otsas hammakas mis muu lihtsalt asi ongi selles et ma ei tea kuidas ma peaksin seda õiges asendis tagasi panema
joobenzzz
Postitusi: 9
Liitunud: 11 Juul 2013 21:09
Asukoht: Harjumaa, Kiili vald

Re: Küsimus jagaja hammaste asendi kohta

Postitus Postitas joobenzzz »

Aa ei tänud sulle moskiito sain selle vastuse mida ma tahtsin ,suured tänud :)
Kasutaja avatar
Seenior
Postitusi: 637
Liitunud: 18 Apr 2009 15:20
Asukoht: Lavassaare

Re: Küsimus jagaja hammaste asendi kohta

Postitus Postitas Seenior »

ABS kirjutas:
SanderV kirjutas:nii sa sätid ikka süüte väga hiliseks... mina soovitaks panna rihmaratta pigem süütemomendi märki
Kuskohas Moskvichil RIHMAratas on?Niipalju kui mina asjast jagan on mosudel kett ja ketirattad olnud,iseasi kui süüdet geneka rihma järgi panna tahad,sellisel juhul edu sulle. :lol
Siin on Sandril õigus,rihmarattal(kiilrihmajam,mis käitab genekat ja veepumpa )asuvadki süüte ja ü.s.s.-i märgid.Tähelepanuks veel,et süüde tuleb seada 1.silindri töötakti lõpu järgi,vastasel korral võid süüte 180 kraadi valesti panna.
Kasutaja avatar
ABS
Postitusi: 372
Liitunud: 21 Mai 2009 11:18
Telefon: 56871225
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Küsimus jagaja hammaste asendi kohta

Postitus Postitas ABS »

Selge,mina olen seda ratast väntvõlli otsarattaks nimetanud aga see juba teine teema... :beer
AZLK 2140 ´85a.
Vigursõit 2012,2013,2014,2015,2018 VIIMANE koht!
Kasutaja avatar
Peeter
Postitusi: 119
Liitunud: 17 Mär 2012 17:57

Re: Küsimus jagaja hammaste asendi kohta

Postitus Postitas Peeter »

Öelge kas on mingi nipp jagaja jala hammasratta tagasi pessa saamiseks? No ei lähe pesasse tagasi. Korra kogemata läks, aga vales asendis.
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: Küsimus jagaja hammaste asendi kohta

Postitus Postitas partnermosse »

Pilt
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Vasta