Undamine tagasillas

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Undamine tagasillas

Postitus Postitas Manks »

Käisin mõned päevad tagasi (-28) edukalt ülevaatusel. Ülevaatusele ja tagasi sõites tuli undamine tagasilda, kui gaasi maha lasksin (kiirus oli umbes 70 km/h, sõitsin mingi 16 km järjest). On kellegil sellist asja olnud, et undab ainult gaasi maha lastes? Difri vahetasin enne eelmist talverallit (SL) ja panin sisse lääne käigukastiõli. Õli lekkinud ei ole ja sõitnud umbes 1000 km. Kahjuks ei tea, kas undamine soojast peast kaob või mitte, salongi ma soojaks ei saanud. Ühtlase gaasiga sõites ja kiirendamisel undamist ei esine. Kui sidur lahutada samal ajal gaasi vabastamisega, siis ka undamine puudus. Milles võib olla viga?
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: Undamine tagasillas

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Manks kirjutas:Käisin mõned päevad tagasi (-28) edukalt ülevaatusel. Ülevaatusele ja tagasi sõites tuli undamine tagasilda, kui gaasi maha lasksin (kiirus oli umbes 70 km/h, sõitsin mingi 16 km järjest). On kellegil sellist asja olnud, et undab ainult gaasi maha lastes? Difri vahetasin enne eelmist talverallit (SL) ja panin sisse lääne käigukastiõli. Õli lekkinud ei ole ja sõitnud umbes 1000 km. Kahjuks ei tea, kas undamine soojast peast kaob või mitte, salongi ma soojaks ei saanud. Ühtlase gaasiga sõites ja kiirendamisel undamist ei esine. Kui sidur lahutada samal ajal gaasi vabastamisega, siis ka undamine puudus. Milles võib olla viga?
Külmaga pole ime,kui miski ei tööta. Auto krõbiseb ja koliseb ka rohkem. Lase ilm soojaks ja vaata siis edasi. Jõudu!
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
wolfe
Postitusi: 160
Liitunud: 04 Veebr 2009 22:15
Asukoht: Viimsi

Re: Undamine tagasillas

Postitus Postitas wolfe »

Võibolla proleemiks difri gardaaniflansi kinnitusmutri lõtkumine . Kui keegi mäletab esimest klubii suve sõitu siis minu mokits lõpuks ragises nagu kruusa veski , alul undas küll ngu trolinussl :D Aga vabalt võib ka viga olla paksus õlis .
Moskvich - puhas remondirõõm :D
Kasutaja avatar
ABS
Postitusi: 372
Liitunud: 21 Mai 2009 11:18
Telefon: 56871225
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Undamine tagasillas

Postitus Postitas ABS »

Vähe teemast mööda aga kas paks õli ei peaks undamist mitte vähemdama(kui on hammasratastest undamine)?Muidu probleemi lahendamise kohta kahjuks midagi kosta ei oska,edu.
AZLK 2140 ´85a.
Vigursõit 2012,2013,2014,2015,2018 VIIMANE koht!
Kasutaja avatar
Mossematk
Postitusi: 121
Liitunud: 07 Veebr 2009 16:15
Asukoht: Tartu

Re: Undamine tagasillas

Postitus Postitas Mossematk »

wolfe kirjutas:Võibolla proleemiks difri gardaaniflansi kinnitusmutri lõtkumine . Kui keegi mäletab esimest klubii suve sõitu siis minu mokits lõpuks ragises nagu kruusa veski , alul undas küll ngu trolinussl :D Aga vabalt võib ka viga olla paksus õlis .
Olen Wolfega samal arvamusel. Minu SL-l undas ka algselt, kui gaasi maha lasksin. Peale eelnimetatud mutri pingutamist töötab täiesti vaikselt igas asendis... :)
Moskvich 2140 SL 1985.a., IZ-412 IE 1985.a.
Kasutaja avatar
mossejumal
Postitusi: 620
Liitunud: 10 Okt 2009 10:38

Re: Undamine tagasillas

Postitus Postitas mossejumal »

mul ka sedasi pm et suvel sai õli vahetatud ei aita.
ikka lasid 80km/h ära siis gaas nagu maha ja kiliseb teeb imeliku häält või undab.
Mul aeglane differ ka undabki natuke rohkem,aga mitte nii hullusti ei tohiks koliseda ega unnata et pm salongis rääkida ei kuula kui kuskil 90 sõidad.
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: Undamine tagasillas

Postitus Postitas Manks »

wolfe kirjutas:Võibolla proleemiks difri gardaaniflansi kinnitusmutri lõtkumine . Kui keegi mäletab esimest klubii suve sõitu siis minu mokits lõpuks ragises nagu kruusa veski , alul undas küll ngu trolinussl :D Aga vabalt võib ka viga olla paksus õlis .
Pead silmas nr 12 olevat kinnitusmutrit? Õli on lääne reduktoriõli, see on pigem vedel kui paks.

Pilt
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Kasutaja avatar
Seenior
Postitusi: 637
Liitunud: 18 Apr 2009 15:20
Asukoht: Lavassaare

Re: Undamine tagasillas

Postitus Postitas Seenior »

Sama mutter jah,selle kontrolliks tuleb kardaani 4 polti lahti keerata.
Kasutaja avatar
wolfe
Postitusi: 160
Liitunud: 04 Veebr 2009 22:15
Asukoht: Viimsi

Re: Undamine tagasillas

Postitus Postitas wolfe »

Jah nr12 jooneke näitab sinna . Kui gardaani eemaldad siis on kohe näha seda mutrit . Mutter tuli vist meisli ja haamriga stoperdada ka
Moskvich - puhas remondirõõm :D
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: Undamine tagasillas

Postitus Postitas Manks »

Mõistus ütleb, et kui 12 joone juurest mutrit pinge alla keeran, siis tigu läheb taldrikust eemale. Lõtk läheb seega suuremaks.
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Vasta