Kurikuulus Moskvich 412

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
risten
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Dets 2020 22:07
Telefon: 56275054
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Kurikuulus Moskvich 412

Postitus Postitas risten »

Tere!

23. november 2020 sai minust Mosse omanik. Tegu on 1975. aastal välja lastud Moskvich 412-ga. Autot veab edasi 55KW 1.5 mootor. Masin sai toodud Raplast kommiraha eest kuid ennem oli paar aastat ulmehinnaga müügis.
Tehniline seisund autol on ei olnud just kõigeparem kuid tehnika enamjaolt töötas, autol puudus peale tagumise istme ja armatuuri originaal sisu. Enne ostu olid autol vahetanud amordid, kõik piduriklotsid, hoolduste käigus kõik õlid ning ka jahutusvedeliku lisaks oli keevitatid differ ja suurem surveaste blokikaane lihvimisega. Kerel esineb piisavas koguses roostet, et masin taastada mitte viia kuusakoski või jätta puu alla vedelema.
Auto sooviks valmistada igapäevakasutusek tean, et paljudele see ei meeldi kuid ei ole plaani jätta masin originaalseks seda mõtlen veermiku osas ja arvatavasti sisu.
Masin oli varasemalt kasutatud ralli sõitmiseks kuid sellest rohkem rääkida ei oska.
Autot plaanin hoida niikaua kui võimalik. Praegune tegevuskava näeb ette üldiselt, rooste eemeldamist, värvkatte uuendamist, veermiku kontrollimist ning ülevaatuse saamist.
Olen autot juba mitmest kohast keevitanud, et saada see augustikuuks valmis, sest plaan on minna suvesõidule lisaks olen vahetanud diffri lahise vastu vahetanud mootori natukene kindlama mootori vastu ning teda pahtli ja krundiga lappinud, et korralik välja näeks.
Hetkel ootab auto värvimist, kaks kihti värvi on küll peal kuid selletõttu tuli välja, et mõlke ja kriime on tal palju ning tänu sellele tuleb talle kiire disain peale, aga hetkel midagi erilist ei soovi kuna on plaan peale suvesõitu vahetada tagaosa 412-st 408-ks vahetada kõik uksed luugid ja tiivad ning siis tuleb korralik värv peale.
kindlasti teen siia foorumi veel postitusi kuid kui keegi soovib kursis olla minu tegevustega siis võib vaadata Facebookist "Kadrina Mossekuur" (ei tegutse seal grupis üksi!) arvatavasti postitan seal tihedamini.

https://www.facebook.com/groups/519572722361764

Pilt millisest mossest jutt käib!
Pilt
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: Kurikuulus Moskvich 412

Postitus Postitas partnermosse »

Lahe!
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
risten
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Dets 2020 22:07
Telefon: 56275054
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Kurikuulus Moskvich 412

Postitus Postitas risten »

partnermosse kirjutas:Lahe!
Tänud!
Vasta