Iz 412 1977a müüdud.

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
karlpoiss
Postitusi: 9
Liitunud: 02 Apr 2015 19:40
Telefon: 55557565

Iz 412 1977a müüdud.

Postitus Postitas karlpoiss »

Otsisin juba tükk aega endale järjekordset moskvich'i, lõpuks leidsin selle, mida vaja, haapsalust.
Olevat olnud müüja(noor kutt) vanaema auto, seega naisterahva kasutuses. Seda on ka näha ja tunda, et pole olnud "t66masin". Autot vaatama minnes ei tekkinud seda "õiget" emotsiooni. Osaliselt kindlasti sellest, et ei saanud proovitiiru ka teha. Sidur ei lahutanud, rehvid vajasid õhku juurde, karpad ja asjad puhastust jne...
Järgmine päev sai hind "õiglasemaks" ja nii ma talle järgi kimasin...
Pilt

Pilt

Koju j6udes hakkas sidur hetkega t66le, eks ta tundis siis juba mugavalt ennast :lol kiire karpa puhastus/seadistus ja saingi proovitiirule. Siis alles sain aru, kui heas tehnilises konditsioonis masin on. Tõesti, s6dab hästi ja vaikselt.
Kui masin timmis, siis algas koristus/kasimine ja iga hetkega aina rõõmsamaks ma muutusin.

Pilt

Naised rooli, ja tuld! 8)
Pilt

Esimese päevaga sai trippitud ikka omajagu. Moskvich sai ka "moodsat" pesu, mis oli talle ilmselt esimene kord :)
Pilt
Õhtu venis pikale.
Pilt
Pilt

Lõpetuseks viskan pildi interjörist, mis on samuti väga hästi säilinud.
Pilt

Eks juttu tuleb veel...
Viimati muutis karlpoiss, 27 Juul 2017 21:49, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: Iz 412 1977a karlpoiss

Postitus Postitas stern100 »

Turbast said oma 500meetrit välja sõita ja siis sai otsa jah? :D
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 120 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
karlpoiss
Postitusi: 9
Liitunud: 02 Apr 2015 19:40
Telefon: 55557565

Re: Iz 412 1977a karlpoiss

Postitus Postitas karlpoiss »

Juhtus nii... :lol
Tegelikult vajab paagi puhastust vist.
Paagi sisene filter eemaldatud ja tutikas pensupump "uuekooli" lada tüüpi(ise panin).
Aga ma ei teadnud, et sellel pumbal on sisse tuleva stutsi taga peidus peenfilter. Haapsalu mnt. ääres sain täna teada.
Täna sai siis puhastatud üht koma teist, ühendatud jagaja vaakum, karpa üle käidud, keevitatud summuti pükse(keskmine pütt ja tagumine jooks eelnevalt uus all, isegi hinnasilt peal.)
Ajasin esimest korda tõstuki peale ja vaatepilt polnud üldse hull.
Pilt
Rehvid tahtsin ka tasakaalustada, aga selleni ei jõudnudki... eks järgmine kord ;)
Vasta