IŽ 412 1.7i 1978, IŽ 2125 1980 Härra Erko

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: IŽ 412 1.7i 1978, IŽ 2125 1980 Härra Erko

Postitus Postitas Härra Erko »

Veits kollasest mossest ka vahelduseks:

Pritse süsteemi korjasin hetkel maha, sest tahtmine millegagi sõita oli suurem kui huvi seda praegu edasi arendada. Panin 1.5l karpaga mootori tagasi, siis ei teki ka ülevaatusel probleeme. Mootori vahetusega vahetasin ka sidurikoja küljes oleva otsasimmeri ära ning lõikasin sidurikojast starteri osa välja, et teinekord lihtsam oleks koda maha võtta Käigukastiga oli mul probleem, kus kurvis ja ringteedel keerates ei saanud 3. käiku enam sisse. Selle lahendasin ära käigukasti küljes oleva poolkuu kujulise puksi vahetamisega.
Pilt

Selles kastis sisaldub põhimõtteliselt kõik pritse jaoks vajalik välja arvatud kütusepump
Pilt

Käisin enne ülevaatust töö juures ja vaatasin auto üle, tõsimeeli kartsin algul, et kanal on liiga lai mosse jaoks.
Pilt
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: IŽ 412 1.7i 1978, IŽ 2125 1980 Härra Erko

Postitus Postitas Härra Erko »

Enne ülevaatusele minekut otsustas pidurituli end jäädavalt sisse lülitada, kiire veaotsing andis tulemuseks vigase pidurikonna. Tellisin varuosa ning paari päeva pärast sain vea likvideeritud. Ülevaatusel sain korduva, sest vasak tagumine pidur oli kehva ning tagurpidikäigu tuli ei rakendunud. Piduri reguleerisin ära ning tagurpidikäigu tule probleemi leidsin oksüdeerunud kaitsmest. Nüüd temaga täitsa legaalne liigelda ja seda kuni järgmise augustini. Hetkel kasutangi teda igapäevaselt, sest teisel autol lõppes ülevaatus ja tundub et ei saa uut veel niipea.
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: IŽ 412 1.7i 1978, IŽ 2125 1980 Härra Erko

Postitus Postitas Härra Erko »

Ühe vanema härrasmehega ajasin Maxima parklas juttu, tegu on ühe lennundushuvilisega ning seda oli tema autost ka väga hästi näha. Kapotialune oli elektroonikat täis, mis siis erinevaid asju jälgisid, näiteks aku laetus, õhukulu, igasugused märgutuled jne. Enamik salongis olevatest vidinatest on pärit lennukite pealt, paarkümmend nähtavat või peidetud lülitit oli paigaldatud. Pilte kapoti alt küll ei teinud, aga väljast ja salongist ühe klõpsasin.
Pilt
Pilt

Mingi hetk soojade ilmadega sai villand sellest kütusepumba peale vee valamisest ja tellisin elektrilise kütusepumba, kirjelduse järgi karburaatori jaoks sobiva rõhuga. Pumba paigaldasin pagasnikusse, juhtmed jäid samad, mida ma pritse jaokski kasutasin. Lüliti ja kaitse läksid vahele ning oligi probleem lahendatud. Originaalse kütusepumba jätsin ka vahele hetkel, elektrilist kasutan ainult soojalt käivitamise ajal, karburaator siiamaani üle pole uputanud. Pump käib üllatavalt vaikselt ja on võimeline ka ise kütuse paagist üles imema.
Pilt
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Kasutaja avatar
Martin2140
Postitusi: 286
Liitunud: 19 Mai 2018 20:11
Telefon: 58955917

Re: IŽ 412 1.7i 1978, IŽ 2125 1980 Härra Erko

Postitus Postitas Martin2140 »

Ma kardan et lennundusjutt oli tegelikult petmiseks. Reaalsuses on tegu KITT-iga. Turbo Boost lütitid ja mis kõik muu armatuuri all. Tuled viled. Ega ees mingi punane jutt edasi tagasi käind :D
Ainult nõrganärviline kontrollib mootoris õli
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: IŽ 412 1.7i 1978, IŽ 2125 1980 Härra Erko

Postitus Postitas Härra Erko »

Pärast viimast postitust oli kombiga terve talv korralik motivatsioonikriis. Osaliselt oli see kindlasti seotud sellega, et mul saab varsti 2a uus töökohas ning olen juba harjunud suure ruumi ja korralike töötingimustega, lihtsalt ei olnud viitsimist oma kitsasse ja pisikesse garaaži toimetama minna. Lisaks soetasime kaasaga ridaelamuboksi linnast välja ja seal oli ka omajagu tegemist. Algul ikka oli soov oma maja osta, kuid kinnisvara hinnad olid niivõrd palju tõusnud ning majad, mis meile huvi pakkusid, eelarvest korralikult väljas.

Talvel käisin kollase mossega paar korda jäärajal/põllurajal, emotsioon jäi väga hea ja auto pidas kenasti vastu. Kollane on üleüldiselt selline kalla ja talla pill olnud viimasel ajal, nipet-näpet ikka olen teinud, aga erilist tähelepanu ei ole vajanud.

Mingi hetk märtsis võtsin ikkagi ennast kokku ja proovisin uuesti kombi ehitamise lainele saada, siiamaani vist on pigem õnnestunud.
Alustasin mingi vähe lihtsama tükiga, et end sisse elada.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Tegin veel ühe pisikese paiga, kuid kuna mul juba niipalju autost oli lahti, otsustasin selle koha pooleli jätta ja minna tähtsama kallale.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: IŽ 412 1.7i 1978, IŽ 2125 1980 Härra Erko

Postitus Postitas Härra Erko »

Põhjaplekk oli endiselt poolik ja karp kinnitamata, tegin viimased ettevalmistused ning sobitamisega ja hakkasin pihta.

Pilt
Pilt

Kui alguses tundus, et B-piilari alumine ots sai ideaalne, siis hiljem selgus, et ikka natukene pean enda tööd ümber tegema. Eks seda mul tuleb ikka omajagu ette, pean ennast ikka pigem algajaks plekitöödes.
Pilt
Pilt
Pilt

Ja lõpuks saingi karbi külge, isegi koopaääreni jõudsin.
Pilt
Pilt
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: IŽ 412 1.7i 1978, IŽ 2125 1980 Härra Erko

Postitus Postitas Härra Erko »

Jõudsin omadega eesmise istmeraamini, mis vajas ikka korralikult tähelepanu.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Ma paraku ei ole suurem asi kirjatükkide valmistada, seega postitused on, nagu algselt lubatud, vähese teksti ja rohkete piltidega. Ükspäev nägin ühte huvitavat vanaraua hinnaga mosset müügis ja mulle ei andnud see rahu - pidin ära tooma. Kui kombi ükspäev valmis saab, on uus projekt juba ootel, kuid sellest räägin lähemalt tulevikus.
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: IŽ 412 1.7i 1978, IŽ 2125 1980 Härra Erko

Postitus Postitas Härra Erko »

Praeguseks olen loobunud igasuguste vähemtähtsate kontuuride üks-ühele taga ajamisest, kurb küll tunnistada, aga täpselt tehase valtse ja kujusid järgi tehes võtaks terve projekt veel 2x kauem aega. Sisemise karbi tegin ka juba natuke teisiti ja põhjapleki samuti. Kuna sisemise karbi eesmine ots on originaalis vähe teise kujuga ja veel ühe lisaplekiga, olen hetkel dilemma ees, kuidas seda nurka lahendada. Tõstekoha tegin ma täpselt nagu tehase omagi ja nüüd kui ma teeks põhjapleki nii nagu mujalgi, jääks tõstekoha nurka tühjus. Pildilt on raske aru saada, aga loodan, et mõistate, mida ma mõtlen.
Pilt

Hetkel tundub, et mul on kõige mõistlikum uus tungikoht teha, mis järgib täpselt sisemise karbi kontuuri. Jätsin praegu selle sinnapaika ja hakkasin põhjaplekki valmis voolima.
Pilt

Sellistes kehva ligipääsuga kohtades tuleb õige kuju ülekandmiseks natuke kastist välja mõelda - mina kasutasin täpseks sobitamiseks seibi abi.
Pilt
Pilt
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: IŽ 412 1.7i 1978, IŽ 2125 1980 Härra Erko

Postitus Postitas Härra Erko »

Hetkel tahab üks mu igapäeva autodest rohkem tähelepanu ja seetõttu pole praegu palju teha jõudnud. Juhi jalgealuse olen ainult jõudnud külge keevitada. Kuna enne sike tegemist ma plekki eelnevalt ei venitanud, hakkas ilus ja sirge plekk pärast siket korralikult mängima. Selle parandamiseks tegin rellakaga ühe lõike kahe sike vahele, täpselt ketta jagu oligi sinna materjali liiga palju tekkinud.
Pilt
Pilt
Pilt
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: IŽ 412 1.7i 1978, IŽ 2125 1980 Härra Erko

Postitus Postitas stern100 »

Ei pea ennem venitama, hiljem saab ju schrinkeriga korda teha ;)
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 4 x 412 , 2715, 426E, 2126 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 115 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Vasta