Iz 412 1973 Martvl

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
martvl
Postitusi: 92
Liitunud: 21 Veebr 2009 03:38
Asukoht: Järvamaa-Järva-jaani Karinu

Iz 412 1973 Martvl

Postitus Postitas martvl »

sain siis 27.07.2014 soovis kolatud ja leitud et mu kodukülas moskvits müüa,helistasin ja täitsa alles.sai kokkuleppitud ja samalpäeval ka ära veetud :) autost siis hallivärvi (tookord ära rüüstatud spreiga punaseks tuled jutud puruks jne )
tänase päeva seisuga olen suutnud ohtralt varuosi muretseda.kuid palju veel vaja.
kere keevitamist ei vaja see on minujaoks hea uudis.2014 a suvel sai ta ka kohe üle võõbatud kuid täna siit sealt värv koorub.Parem ikka kui mitte midagi,mootor töötab kuid läheb keema.tegelen sellega kui ilmad soojemaks lähevad.
käike vahetab pidurdab.puudu on kojameeste lüliti ja soendusmootori lüliti.kuna tal to vanamalli armatuur nagu 408 siis spidolpoki ümbrisest pole midagi järel,väga tööle pole julgenud kaua lasta nii.lahtised juhtmed+metallist armatuur.
plaanis on see suvi üv ära teha ja sõita,enne seda vaja asi korralikult liikuma ajada ja puuduolevad asjad muretseda !:)
pildid arvutis olemas. läheb pisut aega ennem kui naad siia saan panna.
martvl
Postitusi: 92
Liitunud: 21 Veebr 2009 03:38
Asukoht: Järvamaa-Järva-jaani Karinu

Re: Iz 412 1973 Martvl

Postitus Postitas martvl »

No nii aastaid seisnud.sai täna vanake majatagant välja. Tõmmatud ja puhtaks pestud. Jäädavalt plastikuid leidnud pole. Ju peab armatuuri vahetama hakkama..
Millega mootorialune puhtaks teha suurema vaevata ?
Raatsi kordatehtud mootorit sinna enne vahele visata kui värvialla saab. Miskeid häid ideid ? Võimast kompressorit pope et liiva või soodaga lasta. See kahjuks varjandiks ei tule.
Milöega keegi uste ümber olevad kummitihenid liiminud on ?
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: Iz 412 1973 Martvl

Postitus Postitas partnermosse »

Kapotialuse saad puhtaks väga edukalt kasutades WD-40
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
martvl
Postitusi: 92
Liitunud: 21 Veebr 2009 03:38
Asukoht: Järvamaa-Järva-jaani Karinu

Re: Iz 412 1973 Martvl

Postitus Postitas martvl »

Kõrvalistuja pool ilus puhas.juhipoolele psk vist jooksnud piduritest aastaid. Igatahes isegi bensiin toda mõga sealt maha ei võtnud.. tumekollane teine ka.võtsin otsuse vastu et tuleb kapotialune ikkagi uue värvi alla panna. Säilib ehk vähe kauem.
Kasutaja avatar
marek
Postitusi: 377
Liitunud: 05 Veebr 2009 12:29
Asukoht: Pärnu/Tartu
Kontakt:

Re: Iz 412 1973 Martvl

Postitus Postitas marek »

martvl kirjutas:.. Jäädavalt plastikuid leidnud pole. Ju peab armatuuri vahetama hakkama..
Neid originaalplastikuid ei tasugi kalli raha eest osa (nt. hiljuti oli müügis facebookis plekk armatuur, millel küljes ainult lühike ja pikk liist, samas kui kõige kallim spidoümbris oli puudu, hind oli 150€). Nendega kunagi ei tea, et kas ja millal õitsema läheb.
Alternatiivina saab Lätist juba 195€ eest terve järgitehtud 3-osalise komplekti: http://gaz21.lv/en/set-of-the-plastic-for-panel

Venes on küll letihind odavam, aga toll jms. venest tellimise jura tõenäoliselt ei tasu ära Läti variandiga võrreldes.
martvl
Postitusi: 92
Liitunud: 21 Veebr 2009 03:38
Asukoht: Järvamaa-Järva-jaani Karinu

Re: Iz 412 1973 Martvl

Postitus Postitas martvl »

Oh vot just sellist linki mul tarvis oligi.tellin sealt kohe ära :) mina leidsin kõige odavama venest pea 450.- pluss siis toll
Suured suured tänud marekule :)
martvl
Postitusi: 92
Liitunud: 21 Veebr 2009 03:38
Asukoht: Järvamaa-Järva-jaani Karinu

Re: Iz 412 1973 Martvl

Postitus Postitas martvl »

Tegin tellimuse ära ju paistab kuidas asi edasi kulgeb..
Kapotialune sai pihtaks roogitud. Ainult piduritorud veel ees kuid sinna vast tõmbab teibi peale.. ju peab rellaka otsa käiva harjaga puhastama hakkama. Teisipäeval peaks värvipoest krundi ja värvi ära ostma. Mure ka olemas sirge ja uus 408 tagaluuk vahetaks hea meelega sirge 412 tagaluugi vastu :) minu omal tagalugil palju mõlke samuti on üleliigne üks tagumune tiib.puudust tunnen esitulede reflektoritest :)
Kas keegi oskab õpetada kuidas pilte lisada ? Ehk miski leht kuhu ülesse laadida ja siis link siia ?
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: Iz 412 1973 Martvl

Postitus Postitas partnermosse »

martvl kirjutas:Tegin tellimuse ära ju paistab kuidas asi edasi kulgeb..
Kapotialune sai pihtaks roogitud. Ainult piduritorud veel ees kuid sinna vast tõmbab teibi peale.. ju peab rellaka otsa käiva harjaga puhastama hakkama. Teisipäeval peaks värvipoest krundi ja värvi ära ostma. Mure ka olemas sirge ja uus 408 tagaluuk vahetaks hea meelega sirge 412 tagaluugi vastu :) minu omal tagalugil palju mõlke samuti on üleliigne üks tagumune tiib.puudust tunnen esitulede reflektoritest :)
Kas keegi oskab õpetada kuidas pilte lisada ? Ehk miski leht kuhu ülesse laadida ja siis link siia ?
Millega siis kapotialuse puhtaks rookisid?
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
martvl
Postitusi: 92
Liitunud: 21 Veebr 2009 03:38
Asukoht: Järvamaa-Järva-jaani Karinu

Re: Iz 412 1973 Martvl

Postitus Postitas martvl »

No kõik poltitega kinni olevad jupid sai eemaldatud.jäänud veel. Käsipiduri tross ja rullik :)
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: Iz 412 1973 Martvl

Postitus Postitas partnermosse »

martvl kirjutas:No kõik poltitega kinni olevad jupid sai eemaldatud.jäänud veel. Käsipiduri tross ja rullik :)
Kui küsisid, kuidas kergema vaevaga kapotialuse puhtaks rookida, siis mina sain aru, et soovid puhastada või pesta, sellest oli ka minu vastus et määrdunud kohti saab väga edukalt wd-40-ga puhtaks ja üle lasta mõne šampooniga, aga nagu su viimsest vastusest aru sain, et rookimine=eemaldamine ehk siis agregaatide ja muude asjade füüsiline ära võtmine.
Aitäh arusaadava eneseväljenduse ja sisutiheda selgituse eest!
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Vasta