Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Mosseklubi Juubelisõit edukalt selja taga. Kõik oli väga vinge... Suur-suur tänu korraldajatele ja osalejatele!

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Viimati muutis fokser, 03 Veebr 2021 14:34, muudetud 1 kord kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Kaks lennumasinat! Otseses ja kaudses tähenduses... Kuna ei tohi "lennata" maantee peal, siis vähemalt taeva all saab seda teha... :)

Pilt

Pilt
Viimati muutis fokser, 01 Veebr 2021 22:47, muudetud 4 korda kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Mossest:

Hetkel näeb Mosse välja... nagu piltidelt võib näha. Küsite: Miks? Aga sellepärast, et ma olen loll. See tõsiasi pole muidugi kellelegi üllatus! Mis siis juhtus! Paar päeva tagasi Mosset garaaži lükates, ununes mul juhiuks lahti. Antud eksimusest sain aru alles siis, kui suuremaid raginaid kuulma hakkasin. Esimese asjana lendas suure pauguga pooleks ukse piiraja, peale mida hakkas uks ennast juba vastu kere väänama. Arvestades antud olukorda, siis läks mul veel üllatavalt hästi. Kannatada sai ainult ukse pealmine osa. Terveks jäi kere ja ukse hinged, ei ühtegi mõlki ega kriimu. Sirge on ka uks, sulgub täiesti normaalselt. Kuna uks oli vaja viia värvimisse, siis kasutasin ära võimaluse ja võtsin kapoti kaasa. Juba paar aastat on seal 2 mõra värvi sees olnud. Antud osad on enda hoole alla võtnud Hiteh.ee meistrimehed. Ehk saan Mosse peagi tagasi sõidukorda. Hetkel sõidan rattaga või käin jala... endale karistuseks :)

Pilt

Pilt

Pilt
Viimati muutis fokser, 01 Veebr 2021 22:33, muudetud 1 kord kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Endiselt ootan Mosse juppe värvitöökojast. Hetkel aga... olen ennast kurvastusest pilve tõmmanud! :)

Pilt
Viimati muutis fokser, 01 Veebr 2021 22:29, muudetud 1 kord kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Mossest:

Jupid on käes ja suur tänu Hiteh.ee meistrimeestele. Ei tea, kas kasu oli minu antud värvikoodis ja täpses värvi segamise valemis või sobitati tooni ka kohapeal. Värvitoon on täpselt õige saanud ja erinevust ei näe. Kapott juba autole tagasi peale pandud, sellega oli väga lihtne. Vaja oli ainult neli polti kinni keerata, reguleerimist ei nõudnud. Uks on samuti küljes, kuid pusimist oli veidi rohkem, et see täpselt õigesse kohta saada. Uks päris valmis veel ei ole, kuna vahetan välja akna tõstuki mootori veidi uueme vastu. Vana mootor on "väsinud" juba. Hetkel töö käib ja peagi saab Mosse taas kokku.

Pilt

Pilt

Pilt
Viimati muutis fokser, 01 Veebr 2021 22:20, muudetud 1 kord kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Mosse on taas korras! Pole halba ilma heata. Ega ma vist poleks kapotil olevaid mõrasid nii pea korda teinud, nüüd aga need ilusti eemaldatud. Ukse aknal uued tihendid ja uus mootor.

Pilt
Viimati muutis fokser, 01 Veebr 2021 22:23, muudetud 1 kord kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
jaanus
Postitusi: 1
Liitunud: 05 Sept 2018 14:42

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas jaanus »

Tere
Tunneksin huvi, kas Teie ilus punane Moskvich Hot Rod on alles?
Sooviksime seda kasutada ühel fotosessioonil. Oleks väga tore kui saaksin Teiega kontakti, et saja arutada. Teemaga suht kiire. :-)

Minu kontakt on jaanus@eventmasters.ee ja telefon 5012444

Tervitades.

Jaanus Jegorov
Event Masters OÜ
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Kalevipoeg laenas Mosset, et Soomest laudu tuua... :) (Event Masters OÜ)

Pilt
Viimati muutis fokser, 31 Jaan 2021 22:55, muudetud 5 korda kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
marek
Postitusi: 377
Liitunud: 05 Veebr 2009 12:29
Asukoht: Pärnu/Tartu
Kontakt:

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas marek »

Värskes Autolehes on artikkel et autode ümberehitajate elu on tõenäoliselt minemas lihtsamaks ümberehituspiirangute osas. Lisaks jäi silma järgmine lause:

Ümberehitamise asemel prooviti sageli saada auto registrisse iseehitatud sõidukina, kuid siin põrkuti teiste normidega. Esiteks ei suudeta Maanteeametile tõestada, et auto kere või raam on tõepoolest ise ehitatud ja ei kasutata mõne tootja valmistatud keret või raami.

Samas meenus kohe käesolev auto ning selle kirjeldus:
fokser kirjutas:Mossest:
....
-Tehnilised andmed! Mosse on ehitatud BMW 320i E36 kerele. Põhi ja kõik sinna juurde kuuluv on bemari originaal, midagi muutnud ja ümberehitanud pole. Sellega seoses on jäänud originaalseks sillad, mootor, käigukast, pidurid, kütuse- ja roolisüsteem ning kõik nende kinnitused.
...
Minuarust on nüüd käesolev auto vastuolus eeltooduga kuna auto on ehitatud ju BMW kerele. Samas käesolev auto on OMAVALMISTATUD. Kas siin on nüüd ajakirjanikud millegiga puusse pannud või on alates käesoleva auto valmimisest (2014) nõuded iseehitatud sõidukile muutunud?

Oleks täitsa põnev teada, et mis olukord tegelikult on kuna praegu jääb asi üsna segaseks.
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas Martpoiss »

Kui on huvi ise ehitada siis mine räägi ARKis, foorumis targutamine ei vii kuhugi. Ega ise tegemine ei tähenda et ise pead rauamaaki kaevama minema, selle auto kere on ise tehtud kasutades mõningaid BMW detaile.
Vasta