Azlk 408 1965 mart

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Azlk 408 1965 mart

Postitus Postitas moskiito »

hea et lõppuni ja koju jõudsite :)
paistab et mootori remondist sa ei pääse ning kuna käigukast vaja maha kiskuda, siis soovitan mootori ültse maha võtta ja molekulideks võtta ning üle kontrollida kõik mis seal sees leidub.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
mart
Postitusi: 345
Liitunud: 04 Veebr 2009 14:21
Asukoht: Aespa

Re: Azlk 408 1965 mart

Postitus Postitas mart »

moskiito kirjutas:hea et lõppuni ja koju jõudsite :)
paistab et mootori remondist sa ei pääse ning kuna käigukast vaja maha kiskuda, siis soovitan mootori ültse maha võtta ja molekulideks võtta ning üle kontrollida kõik mis seal sees leidub.

Hetkel olengi kahe vahel... mõtlesin, et talveralliks panen 412 mootori vahele ja seni hakkas 408 mootorit rahulikult kapitaalsemalt remontima. Teine asi on see, et teen kiirema sanitaarremondi ja peale talverallit hakkaks põhjalikumalt remontima. Kuigi ma kaldun arvama, et asenduseks läheb siiski 412 mootor vahele.
Azlk 408 ´65 ja Iz 412 ´81
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Azlk 408 1965 mart

Postitus Postitas moskiito »

mart kirjutas:
moskiito kirjutas:hea et lõppuni ja koju jõudsite :)
paistab et mootori remondist sa ei pääse ning kuna käigukast vaja maha kiskuda, siis soovitan mootori ültse maha võtta ja molekulideks võtta ning üle kontrollida kõik mis seal sees leidub.

Hetkel olengi kahe vahel... mõtlesin, et talveralliks panen 412 mootori vahele ja seni hakkas 408 mootorit rahulikult kapitaalsemalt remontima. Teine asi on see, et teen kiirema sanitaarremondi ja peale talverallit hakkaks põhjalikumalt remontima. Kuigi ma kaldun arvama, et asenduseks läheb siiski 412 mootor vahele.
eeem, ära hakka sitast sitta tegema, parem pane 412 vahele ajutiselt ja remondi originaal korralikult ära. Talveralli sa tolle mootoriga vastu kl ei peaks sest panin tähele et suvine ralli kestis vast 8 tundi, talveralli kestab vähemalt 12+ tundi.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
marek
Postitusi: 377
Liitunud: 05 Veebr 2009 12:29
Asukoht: Pärnu/Tartu
Kontakt:

Re: Azlk 408 1965 mart

Postitus Postitas marek »

Soovitaks eelistada asenduseks või siis juba päriseks uus v. kap. rem. 408 mootor. Neid ikka pakutakse päris tihti, sest M408 mootorit kasutati mitmel pool NL sõjaväe tehnikal. Eriti hoolikas seltsimees võtab veel uue mootori ka laiali ja kontrollib üle/ puhastab konserveerimisõlist, et max. kvaliteet saada.
Hinnad ka odavamad kui kap. rem. varuosad + töö hind. Lisaks CCCP varuosade kvaliteet ka selline kahtlane, et ei tea mitmes komplekt alles kriitikat kannatab ja mootorisse annab installida.

Oleks kohe õige mootor peal ning saaks vaikselt ja heade juppidega varu 408 mootori üles ehitada.
Kasutaja avatar
Kevin68
Postitusi: 146
Liitunud: 21 Mär 2009 23:42

Re: Azlk 408 1965 mart

Postitus Postitas Kevin68 »

Mul peaks ka kasutamata 408 mootor olemas olema, kui huvi siis võta ühendust.
Kasutaja avatar
HendrikR
Postitusi: 582
Liitunud: 08 Juul 2013 19:22
Telefon: 56643745
Asukoht: Lasnamäe
Kontakt:

Re: Azlk 408 1965 mart

Postitus Postitas HendrikR »

Eile nägin masinat oma silmaga.Väga kena masin on.Hoia samasugusena edasi
Pilt
Pilt
Igas korralikus peres peab olema vähemalt üks Moskvitš
Elus on 3 asja,mille nimel elada:seks,raha,Moskvich! :auto
Tegelen autofotograafiaga! Kui soov saada enda autost ilusaid pilte,võta ühendust ja küsi lisainfot! :)
mart
Postitusi: 345
Liitunud: 04 Veebr 2009 14:21
Asukoht: Aespa

Re: Azlk 408 1965 mart

Postitus Postitas mart »

Näed siis... enda meelest oli küll hästi ära peidetud...
Azlk 408 ´65 ja Iz 412 ´81
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: Azlk 408 1965 mart

Postitus Postitas viirusboy »

mart kirjutas:Näed siis... enda meelest oli küll hästi ära peidetud...
Ei tasu peita täpselt kahe joone vahele, KÕik näevad. Pargi pohhuilt 2 kohta kinni, keegi ei märka.
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
HendrikR
Postitusi: 582
Liitunud: 08 Juul 2013 19:22
Telefon: 56643745
Asukoht: Lasnamäe
Kontakt:

Re: Azlk 408 1965 mart

Postitus Postitas HendrikR »

mart kirjutas:Näed siis... enda meelest oli küll hästi ära peidetud...
Ma olen lihtsalt õigel ajal õiges kohas :)
Igas korralikus peres peab olema vähemalt üks Moskvitš
Elus on 3 asja,mille nimel elada:seks,raha,Moskvich! :auto
Tegelen autofotograafiaga! Kui soov saada enda autost ilusaid pilte,võta ühendust ja küsi lisainfot! :)
mart
Postitusi: 345
Liitunud: 04 Veebr 2009 14:21
Asukoht: Aespa

Re: Azlk 408 1965 mart

Postitus Postitas mart »

Tere seltsimehed!
Tahtsin teid lihtsalt informeerida, et auto on siiani alles kuid "talveunes". Kenasti kuivas kohas katete all peidus. Miks? Peale viimast talverallit mis oli oi oi kui kaua aega tagasi otsustasin masinale puhkust anda. Selles mõttes puhkust, et konserveerida ja oma õiget aega ootama. Vahepeal on Väga palju muutunud... on tekkinud pere, ehitan maja kuhu saab ka mosse väikese toa. Siis kui ükskord maja valmis saab (ehk järgmise aasta esimesel poolel) toon mosse koju kus hakkan talle vaikselt elu sisse puhuma. Ma pole vahepeal mosset muidugi ära unustanud. Olen päris palju igasugseid varuosi kokku ostnud ja varunud. Isa on teda suviti välja ajanud ja tuulutanud.
Ühesõnaga kunagi (lähi)tulevikus muutub ehk see teema ka siin vähe aktiivsemaks.

Parimat Mart
Azlk 408 ´65 ja Iz 412 ´81
Vasta