Eesti Moskvich Klubi

Tänane kuupäev 21 Sept 2019 16:20

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Foorumi reeglid

Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!

Tee uus teema Vasta teemale  [ 286 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 25, 26, 27, 28, 29
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 07 Juul 2017 18:27 
Site Admin
Kasutaja avatar

tanello2 kirjutas:
Süütelukk on viidud roolilt raadio kohale
Raadio ja kõlar puuduvad :err
Keskkonsooli avad on imitatsioon :o (pole varem näinud sellist)

see ongi piruka/kastika teema :) mul samamoodi

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 07 Juul 2017 21:52 
Kasutaja avatar

tanello2 kirjutas:
Natukene ss Piruka ajaloost ning asjadest:

On registris N1 kaubikuna.
Registeeritud Eestisse 03.01.1980 (registris millegipärast märgitud " kasutatud")
Ilmselt selle piruka saamiseks mingi sahkermahker tehti seal venes :lol

Ärge neid esmaseid reg ja Eestis reg asju eriti tõsiselt võtke. Ma oma huvide tõttu üsna sageli paberivaba ARK-is vanade NSVL autode reg numbrite tausta kontrollin ning üsna sageli on seal esmane reg märgitud kas 01.01.1980 (uuemad 02.01 algusega) või lihtsalt 1980 (aasta numbrid siin näitena toodud) aga registreerimine Eestis näiteks 03.05.1980. Need 01.01 (või 02.01) on pandud ilmselt seetõttu, et täpne aeg pole teada, aga ilmselt on see registreeritud selle aastanumbri (1980) sees. Üsna sageli kohtab seal ka andmeid, et esmane registreerimine on 1980, aga registreeritud Eestis kasutatuna näiteks 16.02.1980 ja päritolu riik on lihtsalt kriipsutatud "-". Siinjuures ei tasu kohe uskuda, et auto on kusagil piiri tagant kohe peale ostmist sisse toodud ja siin arvele võetud. Üsna sageli on esmane registreerimine küll 01.01.1980, aga Eestis registreeritud näiteks 21.07.1994 (mõni vana Lada ka 16.06.2008a.), need võivad olla nii see aeg, kui auto sai uue Eesti numbrimärgi, või kauaks garaazi "unustatud" ja arvelt kustunud isendi uuesti arvele võetud ja/või ka uus numbrimärk.
Juba ainuüksi 1. jaanuaril registreeritud autod panevad peas häiretulukese põlema - see päev on suur püha ja siis ei lenda lind ka mitte. Ja kui nüüd võtta ette ja hakata vaatama esmaseid registreerimisi NSVL ajal registreeritud autod, siis ma pakun, et iga kolmas auto on kuupäevaga 01.01 või 02.01. :D
Pikk tuli see post, aga nii see on. Ark-i andmeid tuleb osata ridade vahelt lugeda :D

Moskvitši galerii http://fotoalbum.ee/photos/Edelareisija/sets/1109429

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 09 Juul 2017 14:57 
Kasutaja avatar

wax kirjutas:
tanello2 kirjutas:
Süütelukk on viidud roolilt raadio kohale
Raadio ja kõlar puuduvad :err
Keskkonsooli avad on imitatsioon :o (pole varem näinud sellist)

see ongi piruka/kastika teema :) mul samamoodi

Igatahes on see äärmiselt imelik, kui tehases niimoodi pirukaid kokku pandi, miks ss õldse see raadio restki panna kui raadiot nagunii sees pole .....ja see imitatsiooniga keskkonsool :uhoh no hullemat asja annab välja mõelda .
Järgmine supersäästu asi mis ma märkasin piruka juures on B posti pappkatted, no krt isegi nahka v musta kile ei viitsitud sinna peale lükata, pandi lihtsalt tükk pappi ja korras, sama teema on ka A piilari ja esiratta vahelisel seinal, iz 412 on seal isomatt, mingi vooder, vineer ja kaetud istme mahaga, aga mis on pirukas ???? Fuking tükk kartonpappi.
Pilt
Pilt
Nüüd ma saan lõpuks aru, miks see Moskvitsite teema 1991 ära lõpetati, sest kes tahaks sõita ringi masinaga mille ehitusse ei süvenetud isegi 5 minutiks, dekoratiivsus on 0, helisummutamine on 0 kõik pm 0.
Ahh krt temaga,mis ma ikka vingun, ma täiustan neid puudusi nagunii, ega ss mossefänn alla ei tohi vanduda, olgu mis ta on, Mosse ongi ehtne kolhoosiauto.

Hankisin ka endale kodukasutus keevituse, millega saaks ss ise kuidagi selle põhjapleki alla tagasi lükata.
Ja minu minimaalsest remondi/hooldustöödest on tänaseks juba saanud kere kapitaal kruvikaga kraapimäng, käisin eile tundide viisi mööda autot ja kraapisin kõiki roosteusse, et ss sinna surma lasta ja ajutiselt tsingiga katta, põhiline eesmärk oli kereauke otsida, mida ma ka paar tükki leidsin.(jättes välja salongi jalgealuse :) )

Edel kirjutas:

Ärge neid esmaseid reg ja Eestis reg asju eriti tõsiselt võtke.

Mul ongi "-" tglt eks ta uuena Eesti toodigi aga ilmselt riigil arhiiv rändama läinud, teada on et masin nagunii 80' tehtud on seega kuupäev ja kuu mind väga ei ketragi, olgu mis ta on .
Tegelt oleks tore, kui saaks kerenumbri järgi kp. Ja muu info joonde ajada aga kes see sssR ajal selle pääle mõtles.

mina müün/ostan/vahetan

Viimati muutis tanello2, 30 Okt 2017 16:33, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 09 Juul 2017 15:14 
Kasutaja avatar

marek kirjutas:
Aastaarvu järgi siis peaks masin ka vanatüübi uste ja ninaga olema ja need võib südamerahuga külge kruvida kui uuema Iž välimus ära tüütab :D .

Kusjuures selle ninaga mossed, eriti ss kui ta on sedaan 412, no kõige koledam mosse üldse minu jaoks(2.kohal plastikrestiga 2140 3.kohal 2141) pirukal ja kastikal on suva sest need tööautod ja võivadki veits koledad olla, aga kuna mulle jh see nina kohe üldse ei meeldi ( mingi õhuke must plekk terves ulatuses kruvidega ette lastud- no tule taevas appi) ss juba päris alguses ma tulin mõttele, et pärast suvetuuri lammutan nina eest, lükkan sinna kas kandilised või 4 tulega vanakooli nina ette, uksed viskan ka eest ja asendan nad vanakooli kroomlinkidega, kolmnurk akende ja ohtra kroomihunnikuga, ühesõnaga viin ta silmale paremasse vaatlusesse, et oleks mida rahvale julgeb näidata.

mina müün/ostan/vahetan

Viimati muutis tanello2, 30 Okt 2017 16:35, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 17 Juul 2017 07:56 
Kasutaja avatar

See nädalavahetus olin küll hõivatud pulmadega, aga leidsin terve pühapäevaõhtu Piruka kallal tegutsemiseks.

Pärast mõningast proovimist ja sodimist saingi juba asja jooksma ilusti:)
Pilt
Alustuseks väiksed augud pärast suured !
Pilt

Ütleme nii, et juhijalgealt on 60% põrandat vaja välja vahetada, kunde poolt 40%
Plekki saab õnneks tasuta seega materjalist puudus ei ole.

mina müün/ostan/vahetan

Viimati muutis tanello2, 30 Okt 2017 15:47, muudetud 3 korda kokku.

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 17 Juul 2017 18:55 
Kasutaja avatar

No seal tundub see põhi juba tervenisti selline et kergem oleks suur lätakas kogu jalgealuse osaga välja vahetada. Aga eks omanik ise teab. Edu!

Kokku omanud 67 mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!

Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 286 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 25, 26, 27, 28, 29

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
POWERED_BY
phpbb.ee 3.0.7