IZ 412IE 1978 Tanello2

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas moskiito »

selle viimase puhul võta keera lõdvik maha, puhasta ilusti dosooli oksiidist puhtaks ja pane uuesti kokku. Kui oksiid uuesti tekkib sinna peale siis tuleb see põlv välja vahetada.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
tanello2
Postitusi: 415
Liitunud: 07 Okt 2012 01:40
Telefon: 56882279
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas tanello2 »

moskiito kirjutas:selle viimase puhul võta keera lõdvik maha, puhasta ilusti dosooli oksiidist puhtaks ja pane uuesti kokku. Kui oksiid uuesti tekkib sinna peale siis tuleb see põlv välja vahetada.
selge see!
valge IZ412IE 1978 140MOC -taastub avariist
punane IZH 2715 1980 pirukas 450AHT
oranž IZ 412 1980 valmistub igapäevaseks liikluseks
mina müün/ostan/vahetan
Kasutaja avatar
tanello2
Postitusi: 415
Liitunud: 07 Okt 2012 01:40
Telefon: 56882279
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas tanello2 »

Pühapäev 22.12.2013 ning kell on 9,kokku oli eile lepitud,et sõber ajab oma venna audi pöördesse ja sõidame Juuru-Aruküla 60km ning toome minu 2.toonorauto ära,kunagi ei lähe nii nagu plaanitud ning 9:15 selgus,et roolikeeraja on sügavas unes ja telefon hääletu :err :uhoh
Lükkasin kohtumise 11-12 peale,sest ei teadnud kas üldse sõbra ülesse saan.Õnneks oli peres veel inimesi kellel telefon ja nii sain ikkagi inimese maa peale tuua kell 9:45.Asju autosse pakkides selgus,et kolmnurgal on päris nirud poldid küljes(kolmnurk on mõeldud ralli sapaka vedamiseks) niisiis võtsime suuremad poldid ja puurisime suuremad augud sisse.Kogu see asjaajamine võttis päris kaua aega,siis kui suuri seibe on vaja polnud neid enam kuskilt leida...... :evil
Lõpuks saime Juurust tulema kell 11 ja meie tore KEPS juhatas meid läbi külavahe teid otse Arukülla 60 km.
Kell 11:50 juhiste järgi kohale jõudes tagurdasime tuimalt ühe venna hoovi,kes parasjagu autot pesi (opel) märkasime, et üle tänava keegi lehvitab meile saime aru,et see mis valesti see uuesti :D sõitsime siis vaikselt teise talu hoovi .
esmakohtumine uue toonoriga :
Pilt
andsin vanaraua raha üle ja sõber lõi kohe käed külge,auto oli vaja tee peale saada,veoks kasutasime kõige peenemat koormarihma :lol ma tahtsin näha kuidas see mosset tõmmates puruks rebeneb,kahjuks/õnneks nii see ei läinud ning auto tuli kergekäeliselt.....
Pilt
ega siis midagi,sõber tegi kõik töö ära ja auto oligi valmis viimsele teekonnale veerema....
Pilt
ohutuse tagamiseks paigaldasime ka sapakalt laenatud transport tuled.
Pilt
ühendused üle kontrollida ja tuld kodu poole ....Arukülas oli mere tormi tuul
Pilt
viimane kontroll enne gaasi tallamist
Pilt
kell 12:00,olime kõigest 200 m talust eemale saanud ja juba üks ühendus paindus lahti... :angry
Jumal tänatud ,et otsustasime just samal ajal seisma ka jääda,et lisada koormarihm konksu ja kolmnurga vahele,et politseiga mingit jama poleks. :beer
Pilt
autos polnud ka rohkem kola ,mille abil see suur jube mosse aas ära täita,viimases hädas meenis sõbral,et ta just andis mulle esisilla detaile ning leidis karbist mingisuguse metallist kausjas asja mille ta sinna auku toppis ja terve tee pidas vastu kinnitus.
kohe nii tugev et kiirus võis kasvada kuni 80-ni. 8)
Aruküla poe ees kontrollisime oma uut kinnitist.
Pilt
mul koguaeg hing kripeldas-kas tuleb politsei või mosse lendab tagant minema ja vastu puid või teisi autosid....
Pilt
olime just lahkunud ja 10 km Luigele sõitnud kui korraga süttis see ka veel põlema :(
Pilt
kell 15:30 jõudsime ilusti koju toonoriga
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

ma ei saa aru mida see veel tähendama peaks ?
Pilt

Nüüd on mu terve talvevaheaeg sisustatud vähemalt....... :burnout
Viimati muutis tanello2, 22 Dets 2013 23:39, muudetud 2 korda kokku.
valge IZ412IE 1978 140MOC -taastub avariist
punane IZH 2715 1980 pirukas 450AHT
oranž IZ 412 1980 valmistub igapäevaseks liikluseks
mina müün/ostan/vahetan
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas SanderV »

mul sjuke küsimus et kas sa ise tahaksid vastu sõita mingile masinale millel selliste tuuningutega masin taga veereb :D? kui veate siis ühendage korralike asjadega ja korralikult, varem või hiljem mingi pauk tuleb ja see võib kellelegi kurvalt lõppeda
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas viirusboy »

Tee armatuurist pilti. Võimalik, et tahan seda omale.
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Urukoer
Postitusi: 760
Liitunud: 07 Juun 2011 22:26

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas Urukoer »

viirusboy kirjutas:Tee armatuurist pilti. Võimalik, et tahan seda omale.
41 see ju ei sobi :beer
Kasutaja avatar
tanello2
Postitusi: 415
Liitunud: 07 Okt 2012 01:40
Telefon: 56882279
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas tanello2 »

SanderV kirjutas:mul sjuke küsimus et kas sa ise tahaksid vastu sõita mingile masinale millel selliste tuuningutega masin taga veereb :D? kui veate siis ühendage korralike asjadega ja korralikult, varem või hiljem mingi pauk tuleb ja see võib kellelegi kurvalt lõppeda
Ikka ei tahaks,aga õnneks avastasime vea kohe alguses ning edaspidi vean mossesid ainult selleks spetsiaalselt ehitatud kolmnurgaga,sama võiks küsida :Kas sa julged auto treileritest mööda sõita /vastu sõita,jumal teab kuidas keegi need autod sinna peale kinnitanud on....pauk võib tulla ja kusagilt tuleb ta nagunii küsimus on kellega ja milleks ?
valge IZ412IE 1978 140MOC -taastub avariist
punane IZH 2715 1980 pirukas 450AHT
oranž IZ 412 1980 valmistub igapäevaseks liikluseks
mina müün/ostan/vahetan
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas SanderV »

no te sõitsite pmts teadlikult kehvasti kinnitatud nurgaga, see oli juba silmaga vaadates ju kahtlane :D tugevdusi pole, ja juba väändunud nurkraud...aga noh see selleks
Kasutaja avatar
tanello2
Postitusi: 415
Liitunud: 07 Okt 2012 01:40
Telefon: 56882279
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas tanello2 »

SanderV kirjutas:no te sõitsite pmts teadlikult kehvasti kinnitatud nurgaga, see oli juba silmaga vaadates ju kahtlane :D tugevdusi pole, ja juba väändunud nurkraud...aga noh see selleks
Oleks me enne kohalesõitu täpselt teadnud ,et augud nii kuradima suured nendel aasadel olid,oleks varakult midagi välja mõelnud,aga kahjuks on lada augud 6X väiksemad nii jäigi mulje,et meil on kõik vajalik olemas.
nurkraud oli algusestpeale selliselt ehitatud,väändunud pole ta küll kuhugile,sest sellega veetakse pm seesttühjasid sapakaid mis kere poolest ei kaalu essugi.Lihtsalt tulevikus enam niimoodi ei tee.
valge IZ412IE 1978 140MOC -taastub avariist
punane IZH 2715 1980 pirukas 450AHT
oranž IZ 412 1980 valmistub igapäevaseks liikluseks
mina müün/ostan/vahetan
Kasutaja avatar
tanello2
Postitusi: 415
Liitunud: 07 Okt 2012 01:40
Telefon: 56882279
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas tanello2 »

väike küsimus:
Kas kuskilt oleks võimalik lasta lõigata sablooni järgi valmis peegel ???

Mõte siis selline, et paigaldada vana peegliraami sisse uus peegel,sest kroompeegleid pole mitte kuskil liikvel,ning need mis on roostetäppidega.
Ma arvan,et kui ise võtta suvaline peeglijupp ja hakata klaasilõikuriga jändama siis ei tule sellest midagi välja,aga kui EV pole sellist firmat kes sellise imeliku asjaga tegeleb siis tulebki ilmselt ise asi valmis meisterdada.

sain ka lõpuks omale kroomist käepideme otsad peale
Pilt Pilt

lõpuks on öösel ka näha mida ma reaalselt otsin
Pilt

04.01.2014 otsustasin maha võtta ka originaal aknalaua ja iso jne,neil pole häda midagi aga mingite kõlarite pärast ei hakka neid ümber ka lõikama,lihtsam on mul uus teha.

võtsin mingi suvalise vana kapi tagant papi maha ja puurisin selle vormi ,ma ei viitsi terve õhtuotsa käsisaega lasta :D 10 min ja asi oligi valmis.
Pilt
2 min hiljem ja juba oli ta mul autos
Pilt
nüüd tuleb veel rahakotti tühjendada ja osta mõned meetrid 90% sarnast kuntsnahka ja aknalaua papp ära katta ning lisada veel iso matt/papp ja kruvid tagasi panna.Lisaks panen veel keskele pidurdustule(ed) olenevalt sellest millised leiab....
valge IZ412IE 1978 140MOC -taastub avariist
punane IZH 2715 1980 pirukas 450AHT
oranž IZ 412 1980 valmistub igapäevaseks liikluseks
mina müün/ostan/vahetan
Vasta