IZ 412IE 1978 Tanello2

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas moskiito »

Lauri-L kirjutas:Kui ma nüüd ei eksi siis salongi tuleb kóvasti vähem óhku/sooja kui see luuk kinni on, minu omaga vähemalt on nii.
Loogiline ju sest mosse ahjuesine on suletud ja on ainult üks koht kust ahju õhku saab ja selleks on väljaspoolt läbi tolle luugi.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas SanderV »

moskiito kirjutas:
Lauri-L kirjutas:Kui ma nüüd ei eksi siis salongi tuleb kóvasti vähem óhku/sooja kui see luuk kinni on, minu omaga vähemalt on nii.
Loogiline ju sest mosse ahjuesine on suletud ja on ainult üks koht kust ahju õhku saab ja selleks on väljaspoolt läbi tolle luugi.
wroong, võid ka tõmmata lahti ni külma õhu klapi, mistõttu peaks vent hakkama võtma salongi õhtu ja seda läbi ahju ringi ajama
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas mario »

lugesin ka otsast peale ära.
hea lugemine, veel parem see auto soetamine. :) EKs isegi siukesi lollusi ja vimkasid saanud teha.. eks ikka enda hüvanguks. :)
Aga mõtlesin, et näitan, mis juhtub, kui sa näiteks otsustasid küljekarpe neetima hakata - pisikesest august selliseks muutus vähem, kui kolme kuuga. :)
Pilt
Pilt
Pilt
kodanik tõmbas ka neetidega plaadi peale, et ära kannataks kevadeni, aga oih, ükskord käis kojusõites kahtlane kolin põhja alt läbi ja selgus, et needitud tükk pani ajama. :D
pigem lase nendel aukudel olla ja kannata keevituseni.

jõudu ja jaksu vanakesele. :D
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas moskiito »

SanderV kirjutas:
moskiito kirjutas:
Lauri-L kirjutas:Kui ma nüüd ei eksi siis salongi tuleb kóvasti vähem óhku/sooja kui see luuk kinni on, minu omaga vähemalt on nii.
Loogiline ju sest mosse ahjuesine on suletud ja on ainult üks koht kust ahju õhku saab ja selleks on väljaspoolt läbi tolle luugi.
wroong, võid ka tõmmata lahti ni külma õhu klapi, mistõttu peaks vent hakkama võtma salongi õhtu ja seda läbi ahju ringi ajama
kui sa sdasi räägid siis pole sa vist salongi ahju laiali lammutanud siiani. Seal on ainult üks tee õhul ja see on väljas oleva luugi kaudu, salongist mosse ahi ei saa mingit õhku kätte.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas SanderV »

aga mõtle nüüd kuhu on ühendatud keskmised õhuavad, kust tuleb ainult külma, siis mõtle kust võtab ahi enda õhu ja siis mõtle kuidas see õhk sinna saab ;)
lühidalt, jah ahi saab ainult ühest "august" õhku, aga sinna "auguni" tuleb õhku kahest kohast.. väljast luugi kaudu või seest külma õhu torudest, liikudes tagurpidi tavapärasele liikumissuunale, nimelt on need ka ühendatud samasse "aukku" kus võtab ahi enda õhu, niiet lükka luuk kinni ja tee külmaõhu luuk lahti, lükka vent tööle ja ainuke tee mis õhk liikuda saab on läbi ribide tulemüüris olevasse kambrisse ja sealt läbi radika tagasi salongi, ponjatno?

kuid tundub et 412l vist pole seda külmaava nagu 2140nel
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1664
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas Edel »

Välisõhu luuk tehke kindlasti lahti, muidu ei liigu õhk üldse, ka vendi sisselülitamisel. Kuigi 2140-l on ka salongist õhuvõtt, liigub isegi külm õhk nadilt ja soojalt pea üldse mitte ning -20 kraadiga salongist õhku võttes on liikumine täitsa null :D ainult küttevent lärmab mõtetult. Omad kogemused.
Ja õhku on kindlasti mõtekas võtta väljast. Salongist võttes ei pruugi klaase udust puhtaks saada.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas moskiito »

SanderV kirjutas: kuid tundub et 412l vist pole seda külmaava nagu 2140nel
sellest ma räägingi! яасно!
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas SanderV »

moskiito kirjutas:
SanderV kirjutas: kuid tundub et 412l vist pole seda külmaava nagu 2140nel
sellest ma räägingi! яасно!
siis räägigi kohe asjast, mitte stiilis"sa vist pole kunagi ahju lammutanud"

ma olen üksi terve mosse täiesti pulkadeks võtnud ja tagasi kokku, ma arvan et ma tean kuidas asjad mosses on
Kasutaja avatar
tanello2
Postitusi: 415
Liitunud: 07 Okt 2012 01:40
Telefon: 56882279
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas tanello2 »

WOW,kus nüüd läks alles kaklemiseks!rahu,ka mina sain teada et erinevad mossed toimivad erinevalt,kuid nüüd on mul millest õppida!
igastahes täna sain ma pärast väikest tööd valmis mootoriruumis valgustusepaketi:
Pilt
Pilt
Pilt
lisatuli mille paigaldasin paremale poole,võtsin "varuosade autolt"
Pilt

kuna selle lülitus detailid olid läbi,tuli käepärastest vahenditest uus teha:
Pilt
Pilt
Pilt

panin veel tähele ,et istme alus pole just kõige sirgemalt keevitatud:
Pilt

siis kui hakkasin maha võtma tagumist nr lauda,et selle abil siis värvikood saada,selgus ka et "keegi tark"on nr mägi vahtuse ajal
pannud alusplaadi nii madalale,et iga avamine hõõrub vastu atuo värvi,niisiis võtsin kätte ja lasin uued augud,ning lõikasin üleliigse osa pealt ära.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

päeva viimaseks tööks jäi bensiiniava korrastamine:
Pilt
Pilt
Pilt
valge IZ412IE 1978 140MOC -taastub avariist
punane IZH 2715 1980 pirukas 450AHT
oranž IZ 412 1980 valmistub igapäevaseks liikluseks
mina müün/ostan/vahetan
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas mario »

valgustuse tegid hõõglambi või LEDidega..? esimesel juhul saab sul remont väga lühike olema :D :D :D
vähemalt edeneb! :)
Vasta