IZ 412IE 1978 Tanello2

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
tanello2
Postitusi: 415
Liitunud: 07 Okt 2012 01:40
Telefon: 56882279
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas tanello2 »

2 nädalat on vist möödunud kui ma mossel külas pole käinud.
Märkasin et siduriajam on jälle täitsa kuival,alles oli korgini... :D
Auto all loiku ka pole,kuhu see kõik kaob?!?
valge IZ412IE 1978 140MOC -taastub avariist
punane IZH 2715 1980 pirukas 450AHT
oranž IZ 412 1980 valmistub igapäevaseks liikluseks
mina müün/ostan/vahetan
Kasutaja avatar
Jeekim
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Juul 2012 22:58
Asukoht: Elva

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas Jeekim »

tanello2 kirjutas:2 nädalat on vist möödunud kui ma mossel külas pole käinud.
Märkasin et siduriajam on jälle täitsa kuival,alles oli korgini... :D
Auto all loiku ka pole,kuhu see kõik kaob?!?
Salongi, siduri pedaali juurest tõenäolilselt kõik ujub sul.
hard0
Postitusi: 360
Liitunud: 22 Mai 2010 21:29

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas hard0 »

Võta siduri peasilindri kummilott salongi poolt lahti - sealt arvatavasti märg.
AZLK 426(427) 1973
AZLK 2140 "Rallye" 1977
Kasutaja avatar
tanello2
Postitusi: 415
Liitunud: 07 Okt 2012 01:40
Telefon: 56882279
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas tanello2 »

võtsingi ette siis vaadata mis matti all toimub ja tõesti,kõik ujuski,huvitav on aga see et kui ma enne küsimist uuesti olin paagi täis valanud siis seekord see tühjaks ei jooksnudki.....
Pilt

need asjad tulevad ikka mosse pealt ilma jõudu kasutamatta kergelt maha.
Pilt
Polnudki vaja asjatundjat,et aru saada mis viga,silm seletas kohe ära et sellel otsal on midagi päris korrast ära,kahjuks ei saa sellist asja parandada ning mul on nüüd uut vaja,selle sisu ma ka kätte ei saanud sest 32 polt on kinni mis kinni,lõhkusin väänamisega oma kõristi ka ära
Pilt

Kuna mind hakkas häirima roostejäljed,siis otsustasin kogu salongi põranda kõik välja kookida et saada terviklik pilt toimuva üle,ning üllatuseks selgus,et just kõige hullem olukord polegi,ainult mõned roosteaugud,tavaline asi :D

originaalsete tõrvapappide all olid täitsa kuivad ajalehed
Pilt

need krt ääred lähevad kõige kiiremini
Pilt

kõige rohkem oli kahju tagumisest originaalsest ,sest pärast selgus,et selle lõhkumine oli kõik tühjast vaevast ,polnud seal all midagi viga....
Pilt

ainult üks pisikene auk,see ka ümbert ei roostetanud,nagu löödud kohe
Pilt

siis häiris mind veel asjaolu et juhiuks käib 95 kraadi lahti,alles siis kui selle jubina ukse küljest kätte sain,hakkas koitma kui lihtlabane üks uksepiiraja olla võib
Pilt
valge IZ412IE 1978 140MOC -taastub avariist
punane IZH 2715 1980 pirukas 450AHT
oranž IZ 412 1980 valmistub igapäevaseks liikluseks
mina müün/ostan/vahetan
Kasutaja avatar
Jeekim
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Juul 2012 22:58
Asukoht: Elva

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas Jeekim »

tanello2 kirjutas:võtsingi ette siis vaadata mis matti all toimub ja tõesti,kõik ujuski


Polnudki vaja asjatundjat,et aru saada mis viga,silm seletas kohe ära et sellel otsal on midagi päris korrast ära,kahjuks ei saa sellist asja parandada ning mul on nüüd uut vaja,selle sisu ma ka kätte ei saanud sest 32 polt on kinni mis kinni,lõhkusin väänamisega oma kõristi ka ära
Pilt
Mitte poldi poolt ei ole vaja lammutama hakkata vaid siit samas on sul vaja see vedruseib kätte saada spetsiaalsete näpitsatega. Kui selle kätte saad siis saad ise kah aru kui lihtne see on ja kui kõik välja võtad siis seal sees on kaks kummist vms materjalist mansetti, tõenäoliselt need lihtsalt oma aja ära elanud.
Kasutaja avatar
tanello2
Postitusi: 415
Liitunud: 07 Okt 2012 01:40
Telefon: 56882279
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas tanello2 »

Jeekim kirjutas: Pilt


Mitte poldi poolt ei ole vaja lammutama hakkata vaid siit samas on sul vaja see vedruseib kätte saada spetsiaalsete näpitsatega. Kui selle kätte saad siis saad ise kah aru kui lihtne see on ja kui kõik välja võtad siis seal sees on kaks kummist vms materjalist mansetti, tõenäoliselt need lihtsalt oma aja ära elanud.

ot sa tahad öelda, et selle asja saab koost lahti võtta ka siitpoolt (pildi peal) ning et see ovaalne asi on normaalne?
valge IZ412IE 1978 140MOC -taastub avariist
punane IZH 2715 1980 pirukas 450AHT
oranž IZ 412 1980 valmistub igapäevaseks liikluseks
mina müün/ostan/vahetan
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas moskiito »

täpselt seda ta öelda soovibki :) võttad selle stoper rõnga ära ja põhimõtteliselt peaks süsteem lauale laiali pudenema kui natuke järgi aidata.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
marek
Postitusi: 377
Liitunud: 05 Veebr 2009 12:29
Asukoht: Pärnu/Tartu
Kontakt:

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas marek »

moskiito kirjutas:täpselt seda ta öelda soovibki :) võttad selle stoper rõnga ära ja põhimõtteliselt peaks süsteem lauale laiali pudenema kui natuke järgi aidata.
Minu teada peaks seal sees ikka vedru olema ning pudenemise asemel lendab asi pigem laiali kui hooletult avada. Pärast otsi neid pisividinaid taga.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas moskiito »

marek kirjutas:
moskiito kirjutas:täpselt seda ta öelda soovibki :) võttad selle stoper rõnga ära ja põhimõtteliselt peaks süsteem lauale laiali pudenema kui natuke järgi aidata.
Minu teada peaks seal sees ikka vedru olema ning pudenemise asemel lendab asi pigem laiali kui hooletult avada. Pärast otsi neid pisividinaid taga.
noh jah eks igalühel ole oma arusaam "pudenemisest" :D
Minul asi "pudeneb" kui tuleb kergelt laiali :)
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
tanello2
Postitusi: 415
Liitunud: 07 Okt 2012 01:40
Telefon: 56882279
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Re: IZ 412IE 1978 tanello2

Postitus Postitas tanello2 »

Oh jah,kuidas ma küll ei märganud, et seda saab ka siitpoolt lahti võtta :uhoh
niisiis seda ma ka tegin ja sain kogu sisu ilusti kätte !
BSK-st puhastades aga metalliotsast murdus "krõpsti" ära kummijulla koos mingisuguse metallist üliõhukese seibiga,kas see oli sinna liimitud w?

Ma küll aru ei saa,silm ei seleta, et see kummijulla on oma elu ära elanud,igaltpoolt täpselt samasugune,teed mis tahad mõrasid välja ta ei näita....midagi nagu puudu ka poleks,täpselt nagu uus, ainult see metallrõngas on kohutavalt ovaalne.....

Ning siis hakkas silma see kõige jubedam asi,seest on kõik ok,kuni ühes kohas on õrnalt kare roosteplekk,kraabi ja hõõru teda nagu loll ükskõik millega aga pärast puhastamist lükkad näpuga üle ja jääb täpselt seal roostepleki juures kinni(ilmselt tekib sama hõõrdumine ka sellel kummitihendil)

igaksjuhuks ostan Raplast uue ära kukkunud tihendi ning enne kokkupanemist tuleb lahti saada sellest laigust

Pilt
Pilt
see tihend tundub ok
Pilt
Pilt

niimoodi hoian mina oma autos juppidel korda,kes kuhu kuulub...
Pilt


juba ostu päevast on mind häirinud see lekkiv pidurivõimendi,niisiis kookisin selle ka kohe maha,kuigi kui auto veel töötas ja õrnalt pidurile jala panid siis lükkas kohe kõik rattad blokki,iseenesest oli see väga julgustav teadmine aga, et see lekib mulle ei meeldi.

Pilt
Pilt
kui poldid tagant maha keerasin hakkas miski must asi aeglaselt välja tulema,jäin siis seda vaatlema kui korraga see kogu kuppatus laiali lendas ja laud valgus pidurivedelikku täis :lol
Pilt

ning lõpetuseks veel üks küsimus või arvamuse kinnitus :
see kaadervärk on mikromõrane eks,ehk siis vajab väljavahetamist ning põhjuseks ilmselt vanadus või liiga kuum jahutusvedelik?
Pilt
valge IZ412IE 1978 140MOC -taastub avariist
punane IZH 2715 1980 pirukas 450AHT
oranž IZ 412 1980 valmistub igapäevaseks liikluseks
mina müün/ostan/vahetan
Vasta