IZ 412IE 1978 Tanello2

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
tanello2
Postitusi: 415
Liitunud: 07 Okt 2012 01:40
Telefon: 56882279
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

IZ 412IE 1978 Tanello2

Postitus Postitas tanello2 »

2715 PIRUKA TEEMA viewtopic.php?f=6&t=2940&start=270


TEAN,TEAN KIRI ON LIHTSALT EBALOOGILISELT PIKK,AGA MINA EI KOHUSTA SIND LUGEMA SEDA JU!

Tere, kõik see mossepere!
09.10.12
Nüüd olen mina ka ametlikult mosserahvuslane ja oman moskvich IZ 412IE valge sedaani.
Arvele võetud Ensv uuena 02.01.1978.(sünnipäeva tähistan siiski aastavahetusel)
Odo näit ostu hetkel : 87385,0(õige ring)
Ametlikult minu nimele sai see masin: 09.10.2012 ostmise päeval.
sõidukil olnud eelnevalt 1 omanik ja mulle läks maksma 380eu+ARK.

ARK-i naine kes meid teenindas soovitas rehvid ära vahetada,see pani meid naerma,kus ta teadis et me ENSV aegsete rehvidega sõitsime,ta pole isegi autot näinud ju.......pealeselle tundis ta huvi kas auto on tõesti valge või kollaseks pleekunud,ka see pani meid jälle naerma.....kust küll sellised sinna tööle saavad,Ei huumorit peab saama.

Auto oli üleval Soovis ja mina kohe kukkusin juba nädal varem helistama,sest see oli kõikidest mossedest kõige odavam.
Siis algas jube lobitöö ja võidukihutamine, et raha kiirelt kiirelt minu peo peale tuleks. Ega see kerge pole,ametlikult ma tööl kuskil pole,enamus aja olen gümnaasiumis ja õpin. Kuid jumal naeratas ka minu õuele, sest head inimesed andsid mulle soovitud summa.
Kui ma aga autoostu plaaniga peres lagedale tulin ,oli esimene vastus juba teada "EI ja veel kord EI". Põhjus iseenesest on mõistetav,miks tahan ma oma esimeseks autoks osta mingisugust vana nõuka käru,aga mina oma jonni ei jätnud ning selgitasin, et ega raha mul puuotsas ei kasva ja lääne pilli remontimiseks mul raha nagunii tulevikus ei hakka jaguma,tahan midagi põlve otasas ise remontida. Ladat ma ka ei tahtnud sest üldiselt on nad äärmiselt koledad seebikarbid !

Suurest huvist lendasin lampi Tallinna pühapäeval ehk 07.10.12 helistasin kohe hommikul omanikule ja soovisin autot näha,tahtsin ikka ennem silma peale visata,et mu lobitöö kodus asjata ei läheks.
Iluvead olid aga need pole minu jaoks mingid näitajad.(kõige suuremad :juhiuks on tagurpidi käinud,küljekarpides augud,taga tiivad alt krobedad).
Positiivseteks asjadeks olid aga vähene läbisõit,korras põhi,omanik oli vanahärra kes sellega ei rallitanud ja TALVE see auto ka pole näinud.


09.10.2012
Hommikul jõudsin kooli ja palusin oma sõpra, et too mind rongi peale viiks oma isa autoga,kuna aga soe aeg oli, siis ütles ta :
" ah kuradile selle kooliga, kellel seda päeva ikka vaja on, läheme parem Tallinnasse su autole järele." Selle ideega liitusid veel 2 matsi.
Nii saimegi tallinnas kell 12 mosse omaniku esindajaga kokku ja kohe ladusin ma raha tema käele,seejärel istusin oma tulevase auto kundekohale ja sõit tallinna ARK-i algas. Seal veetsime tunni 2 ja kui kõik tehtud,selgus et mu sõbrad olid mustamäele jala uitama läinud ning jätnud oma sõiduki maha,nii läksime veel tilga bensiiniga paagis neile mu autoga järele,kannatamatud rokkarid....nad olid ära eksinud juba.

Ja siit see kõik algas,esimest korda elus istusin ma moskvichi rooli Tallinna ARK-i hoovis,varem sõitnud kasuema audi automaatkastiga,tuli hetkega ümber harjuda, et kõik mida sa eelnevalt tead unusta lihtsalt ära ja alusta uuest lehest.
Õnneks ei võtnud kaua aega kui asi sai käppa,kohaltvõtud jätavad soovida.Kui olime omaniku esindaja pannud mustamäe mäkis maha,lendasime omapead edasi,plaanis oli võimalikult kiirelt Tallinnast jalga lasta.

Kuid ennem tuli midagi süüa,tegime väikese pitstopi STAABIs,mille sinna tee läks läbi sõimates ja signaali lastes ja ohtlike manöövreid sooritades,sest Tallinna autojuhid ja jalakäijad on ikka lolluse tipp,iga 100 m tagant tahtis keegi loll mu uue auto avariise kutsuda.
sõites nüüd järsult kristiine tanklasse,põrutas mu sõber teise auto roolis,kes pole omapead tallinnas olnudki lihtsalt tuimalt otse edasi ja kadus mul silmist.Häda oli kohe nii suur et tund aega otsisime neid taga.
kütus oli otsas,pidin veel pool tundi passima Tondi favoris,kus ootasime ülekannet 20eu et see kõik paaki valada,kui see tehtud algas päästeoperatsioon ülesse otsida noormees kes on oma isa autoga kuhu pärapõrgusse Tallinnas ära kadunud,õnneks oskas ta Tallinna bussijaama juures oleva prisma parklasse seisma jääda,ja nii leidsime me nad lõpuks ülesse.Muide kõik need korrad kus ma kuhugile nina ees sisse sõitsin tuli mu kaasreisijal mosse oma lihasejõuga tagasi lükata,sest me ei osanud tagurpidi käiku sisse lükata,kuigi omaniku esindja oli seda eelnevalt seletanud,ei jäänud see meelde.

Kui rahvas koos algas Tallinnast evakueerumine ja me liikusime aegamööda tallinnast välja,kuid kogu see üksteise otsimine ja niisama lollitamine võttis nii palju aega et kell oli juba 16 millegagi.Aga ega hädad siin ei lõppenud,sest keegi meist polnud mosse asjatundja ja olles otsapidi juba kosmose juures hakkas auto lollusi tegema,kord suri välja ja siis alates 3. käigust enam võimu järele ei võtnud ja vaevu 40 veeres edasi,mul oli hirm, et ehk olen juba siduri ära vägistanud,aga õnneks kui panin 2 siis võttis kohe hoo ülesse.
Me ei osanud selgusele jõuda ja sõitsime nii kuni tondi ristini,kus mu kaasreisija märkas et termokas näitas 110 kraadi ja mina kohe seisma teeäärde auto panin.
Selgus et ribikardin oli kinni ja selle tross oli tahtlikult seda ka nii hoidnud.Alguses üritasime autost otsida seda kangi,millega seda liigutada saaks,aga lõpuks keerasime lihtsalt trossi tagant ära ja manuaalselt tõmbasime kardinad avatuks,et autot veel aidata passisime pool tundi kohapeal ja lasime tal jahtuda,samas kui sel tänaval oli ummikliiklus peal.Lisaks hakkas veel tibutama.

Aeg edasi liikuda ja termokas näitas 80 .Kuigi ma midagi mossedest veel ei jaga,olin suutnud juba foorumist ühteist ka meelde jätta,ja nii keerasime me autos ventika tööle ,avasime mõlemad jala klapid ja õhuluugi ja keerasime soojuse põhja mis tähendab et radika kuum vedelik jookseb salongi ja teeb auto soojaks,nii sõitsimegi terve tee ülisoojas autos,sest see läks märkimisväärselt kiiresti soojaks.

Kuigi nüüd püsis termokas ilusti 90 peal ja kõik tundus nagu jokk ning sooja nagu oligi vaja, et näha kuhu sõita ,tahtis ikkagi auto mõnikord vingerpussi mängida, nii näiteks oli ülesmäge minek päris keeruline, kuid viimases hädas sai ta sellega hakkama, ma arvan et bensiin pole see kõige puhtam,hakkas vahepeal jõnksutama.(müüja soovitas tungivalt penafilter vahele panna.)
kõrvalistuja kes omab juba mosset lapsepõlvest ei osanud ka suurt midagi öelda, et kui; "võta väheke vaiksemalt,ehk siis saab kõik korda",kui linnast välja saime oligi kõik korras,niikaua kuni ma 80nega sõitsin sest siis hakkas auto imelikult raputama,tagasild hakkas hüppama,nii võtsimegi vaiksemalt ja sõitsin terve 90 ala 75-80 km tunnis,alles pimedas sain mina koju.kodu asub Juuru Vallas Tallinnast 45 km kaugusel.

Oleviku plaanid:
Kuna ma pole majanduslikult iseseisev kodanik veel, siis pole mul mingeid plaane tehtud antud auto suhtes.
Üks on kindel,muutma ma seda autot ei hakka, säilitan sõiduki originaalsena.
Talvel ma temaga välja ei tule ja üldse halbade ilmadega ei sõida.Ainult suve auto.
Rätsepal lasen istmetele katted õmmelda,sest juhi omal on pisikene auk sees ja vähekene kulumisjälgi näitab välja.

Tuleviku plaanid:
Kui algab oma elu ja majanduslik iseseisvus ning kapitali sissevool siis muidugi algab totaalne renoveerimine sellisele tasemele,
et sõidukit ilutseksid mustad nr märgid, Ning riigiteid näeks ta ilmselt siis veel vähem, ainult tõsise põhjusega sõidan garaazist välja.

kõrvale tuleb hankida mingi lada ront millega võib siis mosse sõidu igatsusi peletada,teadmisega et suvel saab ikka hea auto rooli jälle keerata, "kes kaua kannatab see kaua elab."



tänan neid kes leidsid selle aja et kogu minu lollus läbi lugeda :hail
selliseid asju ju 2 korda ei juhtu!

kola mis ma kaasa sain autoga:
pult on kodus lisatud dekoratiivsuse mõttes,GAZ võtme võtsin ära,kasutu.
Pilt
originaalne ja ilusti säilinud SALVO ohukolmnurk koos nahkkotiga
Pilt
Ensv aegne medikott oli ka taga,see oli isegi täis 77 aasta sidemeid ja pudeleid.
Pilt
sisekumm on katki,muidu kõik ok
Pilt
kustuti lisasin ise,muidu kõik muu oli juba kaasas,see terve varuratas,selle all mõningad koltsid,rihmad
Pilt
pidurivoolikud ja tavotipump
Pilt
nurgatulede kroomid,lisaks.
Pilt
väheke hädas tuli
Pilt
vanad tuled,mis 2009 ülevaatusel paluti maha võtta.
Pilt
akukate,sobib küll aga pole vaja,mingi puidust lahendus on isegi parem.
Pilt
ma ei tea mis see on,aga kaasas ta oli
Pilt
välislohvgi varuks
Pilt
ühe tule kroomrõngas
Pilt
eelmine omanik oli arendanud salanupu,ning istmenihutamise takistuse.
Pilt
tungraud mida ma mingi hinna eest alla ei pane,see lihtsalt iluasi.
Pilt
raamatud mis kaasa sain,mõlemad rus keeles
Pilt
raadio,mis küll sahiseb patareide jõul,kuid autos on hetkel vait,raadioluku võtit ma ei saanud,kuid kodus oli mul mingi ensv võti,mis keeras luku ka lahti.
Pilt








Pilt

mõningad lisad:(11.01.13 seisuga)
ei tea kaua 1.radiaator vastu pidas?
Pilt
siin on mootori vinkood,mis tõestab et mootor on originaalne
Pilt
mõlemal pool on sama auk küljekarbis.
Pilt
matialused olid kaetud nii vanade lehtedega
Pilt
bakassi luugi küljes olev paber millest ma saan aru ainult seda et juttu käib värvist
Pilt
esimesel päeval kohe vormistasin endale hooldustööde vihiku,kulude vihiku,kütusevihiku ning sõidpäeviku,hea järge pidada siis :)
Pilt
kodune kirjastus
Pilt
üks väljavalitud ENSV tungraud,mis nüüd teenib minu autot.
Pilt
14.02.2013 ostast saadud roolilukk,ikka oma aja värk on õige asi....
Pilt
Viimati muutis tanello2, 30 Okt 2017 16:39, muudetud 29 korda kokku.
valge IZ412IE 1978 140MOC -taastub avariist
punane IZH 2715 1980 pirukas 450AHT
oranž IZ 412 1980 valmistub igapäevaseks liikluseks
mina müün/ostan/vahetan
Kasutaja avatar
tanello2
Postitusi: 415
Liitunud: 07 Okt 2012 01:40
Telefon: 56882279
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Re: IZ 412IE 1987

Postitus Postitas tanello2 »

teisiti ei oska kahjuks pilte ülesse panna,peate olema fb sisse logitud!!!!
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
valge IZ412IE 1978 140MOC -taastub avariist
punane IZH 2715 1980 pirukas 450AHT
oranž IZ 412 1980 valmistub igapäevaseks liikluseks
mina müün/ostan/vahetan
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: IZ 412IE 1987

Postitus Postitas partnermosse »

Palju õnne auto soetamise puhul !!! Tore oli lugeda seda soetamise lugu ja kirja pandud tunnet, sest olen ka ise midagi säärast kogenud ! "Nael kummi !" :auto :) :beer :smokin
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
kOll
Postitusi: 450
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:39
Asukoht: NWO Lõuna Sektor
Kontakt:

Re: IZ 412IE 1987

Postitus Postitas kOll »

Teretulemast palatisse :D
Kas pealkirjas aastaga midagi valesti pole? Piltidelt vaadatuna tunduks nagu 1981.
Igaljuhul edu ja palju muretuid kilomeetreid!
Respek Mah Authoritaaa!!! → http://www.facebook.com/RedStarKustomz
BTG Nordschleife 12:43
GT Nürburgring 3:42
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IZ 412IE 1987

Postitus Postitas moskiito »

tere tulemast perre, vähemalt said oma masina lõppuks ilusti kätte.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3332
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: IZ 412IE 1987

Postitus Postitas stern100 »

Kena masin. Kui õigesti mäletan nägin seda eile Tallinnas Staabi juures?
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 4 x 412 , 2715, 426E, 2126 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 115 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
tanello2
Postitusi: 415
Liitunud: 07 Okt 2012 01:40
Telefon: 56882279
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Re: IZ 412IE 1987

Postitus Postitas tanello2 »

kOll kirjutas:Teretulemast palatisse :D
Kas pealkirjas aastaga midagi valesti pole? Piltidelt vaadatuna tunduks nagu 1981.
Igaljuhul edu ja palju muretuid kilomeetreid!
he-he panid sina mööda ja panin mina mööda,tegelikult on passis 02.01.1978,mul pealkirjas lausa 1987,kohe julgelt nooremaks keeratud.... :lol
valge IZ412IE 1978 140MOC -taastub avariist
punane IZH 2715 1980 pirukas 450AHT
oranž IZ 412 1980 valmistub igapäevaseks liikluseks
mina müün/ostan/vahetan
Kasutaja avatar
tanello2
Postitusi: 415
Liitunud: 07 Okt 2012 01:40
Telefon: 56882279
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Re: IZ 412IE 1987

Postitus Postitas tanello2 »

stern100 kirjutas:Kena masin. Kui õigesti mäletan nägin seda eile Tallinnas Staabi juures?
kohe pärast ostmist suundusime jah sinna nälga kustutama,seal oligi esimene kord kus ma ei saanud tagurpidi käiku sisse,ei julgenud jõudu kasutada,nii lükkasid hiljem poisid auto teele,alles siis kui omanik ise lõuna paiku helistas siis saime kinnitust ja siis oli ka julgust väheke tunde ja jõuga tagurpidi käiku lükata.nüüd kõik juba ok.Aga jah seal pandi mu prillid ka rotti,unustasime need söögilauale,sõitsime ära ja kaks tundi hiljem tulime neile järele,siis enam polnud....
:angry
valge IZ412IE 1978 140MOC -taastub avariist
punane IZH 2715 1980 pirukas 450AHT
oranž IZ 412 1980 valmistub igapäevaseks liikluseks
mina müün/ostan/vahetan
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: IZ 412IE 1987

Postitus Postitas viirusboy »

Pilt
Pilt

Neile, kes ei ole facebooki kasutajad.
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
kOll
Postitusi: 450
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:39
Asukoht: NWO Lõuna Sektor
Kontakt:

Re: IZ 412IE 1987

Postitus Postitas kOll »

tanello2 kirjutas: he-he panid sina mööda ja panin mina mööda,tegelikult on passis 02.01.1978,mul pealkirjas lausa 1987,kohe julgelt nooremaks keeratud.... :lol
Ma mäletan kuulutusest ka , et oli 70-ndate lõpp aga kui pilte vaatan, siis salongis paistavad uuema tüübi istmed. Sellise koostuga autosi tuli tehasest just 1981, kui uuendati istmeid. Tundub, et eelmine omanik on natuke "tuuningut" siis teinud. Aga mugavamad on küll need uuemad padjad ja ei väsita pikal sõidul nii palju kui need vanemad.
Respek Mah Authoritaaa!!! → http://www.facebook.com/RedStarKustomz
BTG Nordschleife 12:43
GT Nürburgring 3:42
Vasta