AZLK 412IE -74, 2140 ja kastikad - wax

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

AZLK 412IE -74, 2140 ja kastikad - wax

Postitus Postitas wax »

Mõtlesin et teen kah lõpuks oma 412-st teema. Hea ajaloo mõttes järge pidada, mis millal tehtud jms. :)

19. septembril 2004 kukkus 500 krooni eest sülle 1974. aasta 412IE. Mõttes oli, et saan sealt oma 434-le mõned paremad salongijubinad.
Kuid juhtus nii, et mida rohkem ma garaazis 412 juures käisin, seda rohkem hakkas ta mulle meeldima. Ei leidnud mitte ainumatki asja, mis ei oleks originaal. Välja arvatud rehvid loomulikut. Aga jah - esimest korda elus nägin salongis olevat antenni katet, käigukasti õli valamise luuki, jms. :) Kõik matid, tungraud, tööriistakomplekt, kõik on nii nagu ta 1974 aasta 28. novembril poest tuli. Mina olin nüüd siis teine omanik :D Esimene oli hambaarstist naisterahvas, kes ta uuena 5165.- rubla eest Volga poest ostis :beer Roostet natuke oli, tiivaäärtel. Parem tagatiib aga natu rohkem roostest pureda saanud, kuna garaazi lagi olevat tiiva peale läbi tilkunud. Kõik talved aga olevat garaazis seisnud - seda kinnitas ka pilk põhja alla. Minul tuli vaid sidur lahti joosta, mahlad vahetada ning auto ülevaatusekorda seada, midagi muud polnudki vaja teha et tänavatele liikuma jõuda :)

PiltPilt

Hullult meeldib mulle selle auto üleni nahast salong :P
Pilt

Peale ülevaatust sai külge kruvitud ka väiksem ja mugavam rooliratas :)
Pilt

Jätkub...
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: AZLK 412IE -74 wax

Postitus Postitas wax »

Kuu aega hiljem aga algas üks hommik minu Kadrioru hoovis sellise vaatepildiga :(
Pilt

Tagasi läks originaalrool ja nautisin aga tagaveolise talverõõme. Õhtuti kogusin internetist London-Mexico 1970. aasta maratonralli kohta infot. Ja otsustasin Uunikute Talveralliks mossele kleepsud teha.
PiltPilt
Pilt

Ja 2005 aasta Uunikute Talveralli lõppedes. :)
Pilt

Mossega sõitsin igapäevaselt ka järgmise suve. Siin Vanatehnika Lustisõidust üks pilt.
Pilt

Ja 2005 augusti Lustisõit :)
Pilt

Augusti lõpus korjasin auto sõpru täis ja tegime Läti tripi, mingi ~1000km.
Pilt

Igasugu huvitavaid kohti sealkandis :P
PiltPilt

Üldiselt sai aasta aega ringi sõidetud ja midagi suurt remontima ja tegema ei pidanud. Masin töötas nagu kellavärk :)

jätkub...
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: AZLK 412IE -74 wax

Postitus Postitas wax »

Ka järgmine talv sai mosset reipalt igapäevaautona kasutatud ning "vanal rasval" 2006 Uunikute Talveralli läbitud :D
PiltPilt
Pilt

Ja ka Võrumaal lumerada nühitud oma lõbuks :)
PiltPilt

Sel talvel vahetasin piduriklotsid ja kõik mansetid ning pea- ja töösilindrid uute vastu. Samuti viskasin vahelt minema pidurivõimendi, mis ei töötanud nii nagu vaja. Ilma võimuta pidurdab nüüd nagu kännu taha :evil

2006 suvi.
Pilt

2007 suvi.
PiltPilt
Pilt

Mitu talve igapäevasõitu hakkab tunda andma.
Pilt

2008 aasta Talverallil taas mossega :)
PiltPilt

Läbi aegade kõige porisem ralli oli :) Õnneks olin vahetult enne seda kapoti alla elektrilise klaasipesu pumba paigutanud, mis oli vägagi abiks. :P
PiltPilt
Pilt

2008 suvi. Vähe juttu, palju pilte :)
PiltPilt
PiltPilt
PiltPilt
PiltPilt

Samal suvel võtsime osa Uunikute Tähesõidust, mis oli julm tolmuralli :D
PiltPilt
PiltPilt

jätkub...
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: AZLK 412IE -74 wax

Postitus Postitas wax »

Novembris 2008 tuli foorumis mitmele kasutajale idee et võiks kokku saada, nagu paljud autoklubid teevad. No orgunnisime siis kogunemise Sikupilli parklas. Kohale tuli peale minu vaid wolfe. Selline siis oligi Mosseklubi esimene ühisüritus :lol
Pilt

2009 maikuus Mosseklubi Saaremaa tripp :) Praamijärjekorras.
Pilt

Nagu piltidelt näha, on rooste juba mõnuga maiustanud ja auto nägi teiste ilusate klubi mossede seas ausaltöeldes koledam välja... Peale Saaremaal käiku sai 412-l ülevaatus läbi ning auto jäi seisma. Üks põhjus oli ka ühe huvitavama hobiauto kojutoomine, mis vajas garaazikohta ja tegemist.
Pilt

Ja seal ta seisis 2009 aasta jaanipäevast kuni 2011 aasta maikuuni. Peaaegu 2 aastat. Võtsin siis kätte, lõin kummid täis, tõstsin aku peale ning sõitsin garaazi. Pidurid olid selle 2-aastase seismisega muidugi kuhugi ära jalutanud :)
Pilt

Kuna garaazis vedelesid ühe usaka veljed, mõtlesin et proovin pullipärast alla. Ja ootamatu avastus - augud sobivad 1:1 :D
Pilt

Lähemalt paar pilti, mida meie talved vana autoga teevad.
PiltPilt

Pagassis rattakoobas.
Pilt

Sama koht.
Pilt

Pagassi tihendi renn. Või õigemini see, mis tast järele oli jäänud.
Pilt

Peale kleepsude eemaldamist ning rellakaga roostekohtade puhtakslaskmist nägi auto selline välja. :(
Pilt

Vahepeal sai suve jooksul garaazi sisse ja garaazist välja sõidetud, (päikse käes ikka mõnus ja soe), ning ühel õhtul hooga garaazi sõites sain liiga hilja aru, et pidurid on veel tegemata, ja põrutasin hooga sisse ;)
Pilt

Õnneks sai see enamvähem talutavalt sirgeks tagasi tõmmatud :)

Veel keretöö käigust paar pilti.
PiltPilt

Krunt seljas :)
Pilt

Pagassipõhi värvitud :)
Pilt

Ja auto ka :)
Pilt

Kuna selle auto katus sai millalgi aastaid tagasi kannatada, ja lainetab mõnuga, siis minu eesmärgiks ei ole selle auto taastamine prillikiviks ja originaalkorda. Pigem on tegemist odava säästuprojektiga, mis võimalikult odavalt tänavatele saaks :) Seepärast ka vaid alumise osa värvimine.

Selline ta 2011 sügiseks sai. Ise olen rahul. Jäid veel teha pidurid ja muud nipet näpet pisikest kala, mis seismisega tekkinud olid.
PiltPilt

jätkub...
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3332
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: AZLK 412IE -74 wax

Postitus Postitas stern100 »

Vohh. Kaua ootasin ma seda teemat :D Väga kena isend minu arust. Edu ning kohtume Talverallil :beer
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 4 x 412 , 2715, 426E, 2126 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 115 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: AZLK 412IE -74 wax

Postitus Postitas wax »

Ja jõuamegi "tänapäeva", aastasse 2012. Eesmärgiks oli mosse 2012 Uunikute Talveralliks sõidukorda saada, ja eesmärk on täidetud. Ülevaatus läbitud, ning Talveralli Eelkvalifikatsioon läbi tehtud. Selliseid teid pole see auto vist kunagi näinud :)
PiltPilt

Kusjuures, salongi vett sisse ei tulnud :) Uksetihendid on mul Lada omad. Ja eriti suur abi oli 10mm rauast karterikaitsest, mis jääkamakate kolinal oma tööd tegi ning õlifiltrikorpust kaitses. Samuti on sellel laial karterikaitsel see eelis, et hoidis kapotialuse kuivana :)
PiltPilt

Mõnus oli! :P

Nädalavahetusel õnnestus soetada täiesti tutikas vanakooli katuseraam, mis rändab katusele.
PiltPilt

Siis on enne Talverallit veel plaan porilapatsid külge kruvida, tahhomeeter uuega asendada, roolisammas ja rool ära vahetada, üks paar lisatulesid veel paigaldada, tagaosa kõrgemaks tõsta, uued küünlad+juhtmed, ja mingi kleepsutuuning ka. :)
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK 412IE -74 wax

Postitus Postitas moskiito »

ma mõtsigi et kuhu krt wax kleepsud pistis auto pealt kui kvalifikatsiooni pilte kaesin. :D
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: AZLK 412IE -74 wax

Postitus Postitas MAZ »

Ma juba tükkaega mõtlesin,et kuna wax oma 412 teema ära teeb aga näed tuligi ära :auto , loodame,et sa siis oma 434 ka miskit siin kajastad ;)
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: AZLK 412IE -74 wax

Postitus Postitas wax »

MAZ kirjutas:Ma juba tükkaega mõtlesin,et kuna wax oma 412 teema ära teeb aga näed tuligi ära :auto , loodame,et sa siis oma 434 ka miskit siin kajastad ;)
Olid ajad kui ma tegelesin korraga mitme autoga. Aga ajapikku tekkis arusaam, et kõiki korraga tehes ei jõua mitte ühtki valmis. Seetõttu otsustasin, et kuna 434 on piisavalt haruldane masin, ei hakka ma teda enne puutuma kui teised poolikud projektid lõpetatud on. :) Eks nende teistega tuleb ka vaikselt kogemust juurde ja kui kunagi lõpuks 434-ni jõuan, siis tean täpselt mida ja kuidas teen. Ja selleks ajaks tõuseb vaikselt ka ta väärtus aasta aastalt :)

Ja neile kes muretsevad - pole põhjust! :) Auto on aastast 2004 korralikus kuivas ruumis, tuule ja vihma käest varjul seisnud.
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: AZLK 412IE -74 wax

Postitus Postitas Martpoiss »

Kapoti oled 434-ga ära vahetanud? :D
Kas sul on mõlemad 434-d alles? Roheline tundub pildilt palju parem toorik taastamiseks.
Vasta