AZLK 2140 1980 väikevend

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

Re: AZLK 2140 1980 väikevend

Postitus Postitas väikevend »

Tänan vastuse eest!
Proovisin signaali aku pealt... Pljaa, kõrvad lõi lukku! Eks mõnikord poogin külge mossele eks siis näis. Samas on neid mul liiga palju, seega kel huvi siis kirjutage ja joonistage. Arvan, et 35eurot komplekti eest on ok ning pakk liigub üle Eesti kapist kappi kuhu vaja. Võib pakkuda vahetust vaz 06 juppide vastu. Mosse omasid pole mõtet, neid mul endal terve p**se täis. Tänan tähelepanu eest!
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Kasutaja avatar
Sirwilliam
Postitusi: 63
Liitunud: 08 Sept 2015 19:22

Re: AZLK 2140 1980 väikevend

Postitus Postitas Sirwilliam »

Kohtumine Kolga Laadal kuid seekord olin Luaziga. :D (minu telefoniga tehtud pildi kvaliteet :beer )
Pilt
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

Re: AZLK 2140 1980 väikevend

Postitus Postitas väikevend »

Peab ausalt tunnistama, et jah tõepoolest- sai käidud! ostsin laadalt suured kruustangid neljakümpsiga, win!
Üks päev tekkis sportlik huvi kombil pauk torru ajada. Puhastasin ja korrastasin ära jagaja, sama tegin ka karbussiga. Aku peale ja käiama aga siis kadus jõud aeglaselt ära nagu saaks aku tühjaks.... proovisin käega ringi ajada mootorit- ei liigu enam edasi ega tagasi... no vana perse, pool päeva tühja tööd. Karpat proovisin 2140 peal, alguses oli päris jama, siis vahetasin ära kullinoka, sai parem. Hetkel originaal düüsid, kuid proovin ka neid vaheada, sest kipub ära surema lappi andes.
Kütusepumba vahelt lahmis õli välja, sest tald oli kõver. Lükkasin käiakivil sirgeks ja korralik tihend vahele. Nüüd peaks pidama.
Vahepeal sain Jossult punase sisu. Istmeid ma sisse veel ei pannud kuna vahetult enne ostu sai pestud ja korrastatud ühed punast värvi istmekatted, need jäävad peale kuni ribadeks kuluvad.
Peale sõitu sai Skif ja auto ära kuivatatud. Telgiriie nüüdseks sarika peal ja ootab uut kevadet.
Pilt

Ja šampanja maitse hea!
Pilt
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

Re: AZLK 2140 1980 väikevend

Postitus Postitas väikevend »

Kindlasti mäletate seda 69. aasta mootorit elektromagnet juraga. See sai nüüd molekulideks võetud, puhastatud ja mõrades kolb vahetatud. Ma ei ole varem nii korralikku mootorit remontinud, st pole nõgine ja korrosiooni kahjustused puuduvad täielikult veesärgis. Julgen väita, et ma olin võibolla esimene, kes selle lahti harutas...

Pilt

Pilt

Ja siis sai ringi jagu velgi laiendatud. Keevitasin kaheksast veljest kokku neli. Eks kunagi näeb kas saabki üldse sinna rehvi pääle venitada ja kas on võimalik sõita ka :kill

Pilt

Pilt

Pilt

Lisaks sain oma kogusse abivahendid suuskade transportimiseks, tuleks nüüd vaid lund!! :smokin

Pilt

Pilt

Ning lõpetuseks- punusin ise roolikatte, kulus umbes 20 meetrit liini ja meremehed teavad kuidas asi käib :smokin

Pilt

Tänan tähelepanu eest! Jääge meiega!
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1662
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1980 väikevend

Postitus Postitas Edel »

Kuidagi võõras sidur küljes. Nagu ajaloost mäletan, algusotsa 412 omasid 408 sidurit.
Käigukast ka veel 408? Kas esimese otsa 412 mingi osa olid 408 kastiga?
Sellisel viisil laiendatud velgi on ka minul 2tk. Rehvi vägistab peale, aga ära seda küll võtta ei tahaks, sest on võimalik, et tervelt kätte ei pruugi saada, eriti vanat rehvi.
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3332
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: AZLK 2140 1980 väikevend

Postitus Postitas stern100 »

Edel kirjutas:Kuidagi võõras sidur küljes. Nagu ajaloost mäletan, algusotsa 412 omasid 408 sidurit.
Käigukast ka veel 408? Kas esimese otsa 412 mingi osa olid 408 kastiga?
Sellisel viisil laiendatud velgi on ka minul 2tk. Rehvi vägistab peale, aga ära seda küll võtta ei tahaks, sest on võimalik, et tervelt kätte ei pruugi saada, eriti vanat rehvi.
69A ehk "saturnuse" mootoril ongi selline sidur. Lisaks sellele et veepump on elektromagnetiga, on seal ribidega õlifiltri korpus, suurem sidurikorv(ei ole minu arust 408korv ,kusjuures need korvid on alati värvi all, 408-412 omad ju ei ole) ja sidurikettal on neli leevendusvedru(412-l on neid kuus). Samuti sidurikoda on väliselt veidi teise pinnaprofiiliga. Ja klapikambrikaaned ka nendel varastel mootoritel erilised, moskvich kirjaga aga ilma ufa embleemita.
Kasti kohta ei tea, minu 69a saturnusel oli igatahes samasugune mootor, 412 kast ja 408 tagasild.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 4 x 412 , 2715, 426E, 2126 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 115 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

Re: AZLK 2140 1980 väikevend

Postitus Postitas väikevend »

Mis võib olla põhjuseks mootori ebaühtlane töö? Pöörded kõiguvad üles alla tühikäigul.
Mul sai mõistus otsa. :help
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

Re: AZLK 2140 1980 väikevend

Postitus Postitas väikevend »

Vist on kütuse viga. Hommikul sai vanast harjumusest 95 sisse tangitud.
Imesin 20 liitrit välja ja soristasin 6 liitrit 98 peale nii palju kui mul seda oli. Homme esimese asjana tangin 98 täis. Ehk ei keera midagi persse...
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Kasutaja avatar
Muhulane
Postitusi: 686
Liitunud: 04 Aug 2014 17:48
Telefon: 5108714
Asukoht: Muhu saar

Re: AZLK 2140 1980 väikevend

Postitus Postitas Muhulane »

väikevend kirjutas:Vist on kütuse viga. Hommikul sai vanast harjumusest 95 sisse tangitud.
Imesin 20 liitrit välja ja soristasin 6 liitrit 98 peale nii palju kui mul seda oli. Homme esimese asjana tangin 98 täis. Ehk ei keera midagi persse...
Ei keera. Ma sõidan ise oma baasiga juba pea pool aastat 98-ga ja siiani mingit anomaaliat pole juhtunud. Samamoodi on saed,murumasinad,trimmerid kõik 98 peal.
Ikkagi inimene.
Mis sest,et muhulane :)
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

Re: AZLK 2140 1980 väikevend

Postitus Postitas väikevend »

Ma mõtlesin et see uus 95 tihendeid ära ei õgi.
Hetkel 50-50 kokteil paagis 95 ja 98st. Parem on küll, kuid ikka jaurab. Ja noh... Külmkäivitus on paras peavalu.
Tangin 98 peale vaikselt
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Vasta