AZLK 2140 1980 väikevend

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

AZLK 2140 1980 väikevend

Postitus Postitas väikevend »

Tervist seltsimehed!
On viimane aeg ka rääkida oma mosudest. Alustuseks räägin sellest, kuidas minus tekkis huvi mossede vastu.

Oli 2008 aasta kuum suvi. Normaalsed inimesed olid kusagil rannas aga mitte meie sõbraga. Me tegime vanarauda. Jõudes järgmisele objektile ehk siis sõbra ema gaaraažini avas sõbes uksed- seal see oli punane 2140. See oli täiuslik. Mu alt kadus põrand. See oli armastus esimesest silma pilgust. Rääkisin auto omanikuga jutud sirgeks, hinnaks kujunes 3000eek. Kuu aega hiljem oli see auto juba minu hoovis. Ma olin omadega mäel. Kruvitasin peale aku, kütust üles, ja võtit. Peale nelja aastat seisnud käivitus masin poolest pöördest.
Pildid peale ostu sooritamist.
Pilt

Pilt
Viimati muutis väikevend, 25 Sept 2012 19:04, muudetud 1 kord kokku.
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

Re: AZLK 2140 1980; AZLK 2137 1976 väikevend

Postitus Postitas väikevend »

Kõige suurem probleem olid pidurid, need ei tahtnud mitte kuidagi toimida. Seega sai külge krutitud uued klotsid, uued pumbad, uued voolikud. Pidurivedelikku kulus tohututes kogustes ja veel rohkem närvirakke. Peale seda läbisin ülevaatuse puhtalt. Kõik oli ilus ja tore 2010 aastani, kui pidin minema sinna kuhu kõik normaalsed noormehed peavad kord minema- ajateenistusse. Sellest ei olnud lugu kuna masin oli kogu aja kuivas garaažis, sõidud saab ju tehtud ka ühistranspordiga. Peale isamaa teenimist tegin ära kere remondi- läbi olid küljekarbi tagumised otsad, tagumised koopa nurgad, kõrval istuja ja juhi jalgealune. Põhi sai puhtaks tõmmatud ja mastiks peale mäkerdatud. Värvimiseks kulus 3,5 liitrit värvi (nibin nabin tuli välja), hunnik pahtlit ja meetrite viisi liivapaberit. Remondist mul kahjuks pilte ei ole, kuid lõpptulemusest siiski on.
pilt on tehtud umbes nädal aega hiljem peale kokku ladumist, teel Mustveesse, et liituda Mosseklubi suvise suursõiduga
Pilt
wax-i poolt ka üks klõps suvel peipsi ääres
Pilt
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK 2140 1980; AZLK 2137 1976 väikevend

Postitus Postitas moskiito »

sinu mokitsat mäletan tõesti, ei tahtnud teine kuidagi töötada. pärast illukal siis suurest hitmust hakkas tööle kui ähvardasid armatuuri laiali võtta et viga kätte saada :D
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1662
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1980; AZLK 2137 1976 väikevend

Postitus Postitas Edel »

Ilus 2140, üks päris varajane mudel. Vaadet rikub paremal poolel esimeselt rattalt üks puuduv ilurõngas.
Värvikate on kena.
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

Re: AZLK 2140 1980; AZLK 2137 1976 väikevend

Postitus Postitas väikevend »

See ilurõngas otsustas kiirusel 140km/h (spidumeetri järgi :uhoh ) tuld tõmmata. Kodus oli uus kilp olemas kuid rõngast ei ole veel leidnud. Illukal oli probleemiks süüteluku juhtmed, ei tahtnud ühendust anda. Võtsin küljest ära, puhastasin, möksi peale ja vool oli olemas. Lisaks oli veel vigane generaator, see ei tahtnud kohati laadida. Kodus sai see täiesti uue vastu vahetatud, mille sain 2137-le kaasa. Veel oli vigane suur mölakas ventilaator mis oli mul paigutatud radiaatori ette. See ei tahtnud kohati töötada. Selle asemele sai paigutatud orginaal- lihtne ja lolli kindel.
Klõps Mustvees
Pilt
Porkuni
Pilt

Soovin kõikidele mossemeestele head vana aasta lõppu ja head uut aastat. Tarvitage alkoholi mõistuse piires (õnneks on inimmõistus piiritu) :beer
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK 2140 1980; AZLK 2137 1976 väikevend

Postitus Postitas viirusboy »

Pekki kui kena masin sulle juhtunud on!
Selle aasta masinal peaks tegelikult tagant liisturingi seest mattmust olema.
Aga edu, ma katsun enda liikuri ka üksaeg ära teha. Praegu kannan aga sama saatust mida sina - Kaitsevägi :)
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

Re: AZLK 2140 1980; AZLK 2137 1976 väikevend

Postitus Postitas väikevend »

Tänud!
See mattmust tuligi oranž värvi alt välja ümber tulede, kuid mulle need "prillid" ei meeldi ja sai üleni punaseks värvitud. Raha oli ka nii kui nii minimaalselt.
Peale auto värvimist sai peale krutitud täiesti uued tuled nii ette kui taha. Stanged sai üle käidud mingi suguse poleerimis pastaga, mis tõmbas vidinad korralikult läikima. Paar kuud tagasi vahetasin ära siduriketta, mis oli nagu paberileht, käigukast sai uue õli. Põhja all avastasin, et parem poolse alumise õõtshoova üks puks on läbi. Selle kummi osa hakkas küljepealt välja pressima. See sai uute vastu vahetatud ja igaks juhuks ka teise poole omad. Vedrud said ühe ringi võrra lühemaks lõigatud. Ka plokikaas sai maha kakutud, mille alt avastasin kaks tihendit, nende vahel oli veel omakorda plekist tihend. Asemele sai pandud loomulikult üks tihend. Karburaator sai ka korralikult ära puhastatud, päris kakine oli teine. Nüüd käib mosu nii ilusasti nagu ema süda.
garaažis
Pilt
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

Re: AZLK 2140 1980; AZLK 2137 1976 väikevend

Postitus Postitas väikevend »

AZLK 2137
Ostsin selle masina 2010 aasta sügisel 2000 eek eest. Kuid ostu põhjuseks ei olnud auto, vaid sellega kaasa saadud varuosad- uued puksid, tihendid, generaator, tuled, plekid, terve käigukasti jagu hammakaid ja muid vidinaid. Auto ise on suhteliselt läbi roostetanud- plekid, esisild, esimene poolraam, uste alumised servad, tagaluuk. Dokumendid on vähemalt olemas. Kahju on masinat vanarauda ka viia, seega üks hetk võtan asja käsile ja teen ta korda. Värv tuleb kindlasti midagi muud.
Summuti ots on sigalahe!!
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1980; AZLK 2137 1976 väikevend

Postitus Postitas MAZ »

Minu arust see valge värv sellel AZLK 2137 täitsa sobib. :auto
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

Re: AZLK 2140 1980; AZLK 2137 1976 väikevend

Postitus Postitas väikevend »

Loodan järgmisel nädalal ülevaatusele minna 2140ga. Nädala lõpus ostan kusagilt uued kõlarid ka sisse kuna s30 on liiga mahukad :D Saab ka taga akna ette sobitada. Kasutaja mcbody-lt saadud katuseraam sai uue värvi ja külge krutitud. Lisaks avastasin, et terve talve toas olnud aku on täiesti ära surnud, eks tal ole aastaid juba 4 kah. Eks ma teen mõned klõpsud ka, kui ülevaatusega ühele poole saan :auto
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Vasta