MZMA-401 19?? Varblane

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Varblane
Postitusi: 153
Liitunud: 01 Apr 2009 01:36
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

MZMA-401 19?? Varblane

Postitus Postitas Varblane »

Ostsin striitreissi foorumist selle aastal 2005 umbes.Midagi erilist polegi selle kallal teinud.Metallikokkuostust sain endale originaal istmed mis siis kavatsen sisse panna.Hetkel sai nii pullipärast Lada kone vahele pistetud.Ärge ära killige selle eest. :P dokke tal ka pole ja ei oska aastat öelda aga plaanis oleks 412 mootor koos kastiga vahele panna ja ta arvele mingi nipiga saada. :uhoh Ilmselt pean mingi läbi mädanenud 412 või 2140 doonoriks ostma.Paar pilti ja kaks videot on ka lõpus.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Tahab keevitamist:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt[hr]
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Peale läks Lada 1500 mootor ja kast
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Kas selle kerenumbri järgi saaks umbes aasta teada?
Pilt
Lada mootoriga jääb poolraam segama õlifiltrit
Pilt
Sama lugu on generaatoriga
Pilt

Ja paar liikuvat pilti:
http://www.youtube.com/watch?v=vJPLVfTO ... annel_page

http://www.youtube.com/watch?v=rG2l7bQA ... re=channel

Peace! :beer
Viimati muutis Varblane, 05 Apr 2009 12:49, muudetud 1 kord kokku.
Gardaan,keneraator,garba,tüüs,garter........
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: M401 19?? Varblane

Postitus Postitas MAZ »

Mulle meeldib ainult VAZ R4 asemel võiks miski 429 cid V8 mootor olla :evil siis oleks kohe ehtne rat-rod
ehk ma olen liigapalju neid American Hot-rodi saateid vaadanud. Kuid I like it :smokin
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
carrec
Postitusi: 203
Liitunud: 02 Veebr 2009 14:41
Asukoht: Tallinn/Raplamaa/Läänemaa
Kontakt:

Re: M401 19?? Varblane

Postitus Postitas carrec »

Mul üks tuttav ehitas sellise auto täielikult ringi, väliselt on nagu originaal, ainult gabrio variant. Sillad ja pidurid said 412 omad. Mootor ja käigukast, juhtmestik koos ajuga pritsung 2-selt OHC sierralt. Ma nüüd ei tea täpselt kas ja kuidas ta selle arvele sai, kuid arvel ta peaks olema. Väliselt on täiesti originaal, isegi listud lasi uuesti kroomida, väga super pühapäeva auto sai. Ehitas ta seda ikka korralikult ja kui õieti mäletan siis valmis sai ta selle mingi 5-6 aastaga.
mart
Postitusi: 345
Liitunud: 04 Veebr 2009 14:21
Asukoht: Aespa

Re: M401 19?? Varblane

Postitus Postitas mart »

k¤¤¤¤i äge... mulle hakkas kohe meeldima! Ma ei saa ainult sellest aru, et kuidas see A piilari serv sellisel kujul ära mädanenud on? Miks sa sinna 412 mootorit tahad panna, kui see siksi kone sul seal juba ilusti istub ja liigub?

peace ise ka! :hail
Azlk 408 ´65 ja Iz 412 ´81
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: M401 19?? Varblane

Postitus Postitas Edel »

MZMA-401 VAZ-1500GT :D
Isegi päris ilusti töötab. Tee kere ka korda siis hakkabki Mosse kandma sellist tähist nagu ma siin paar rida eespool kirjutasin.
Kasutaja avatar
TiitS
Postitusi: 261
Liitunud: 16 Veebr 2009 23:52
Asukoht: Rapla

Re: M401 19?? Varblane

Postitus Postitas TiitS »

See siksi mootor liigutab seda keret päris edukalt tundub. Mul endal sarnane projekt käsil. Mul praegu 408 moto peal, aga plaanis 412 oma peale tõsta. Kuna sul ka plaanis ikka 412 moto kasuks otsustada, siis ehk oskad öelda, et kuidas ta sinna kapoti alla istuma jääb. Ma mõtlen just seda, et väljalaskekollektorid jäävad suhteliselt kehvasti sinna viltuse mootoriploki alla/küljele, et see ligipääs jääb sinna suht kehvake, sest sisemine poritiib jääb suht mootori ligidale. Või parandage mind, kui ma eksin :)
carrec
Postitusi: 203
Liitunud: 02 Veebr 2009 14:41
Asukoht: Tallinn/Raplamaa/Läänemaa
Kontakt:

Re: M401 19?? Varblane

Postitus Postitas carrec »

Kaldun arvama, et sellele kerele sobib paremini ikkagi püstine mootor rohkem, endal kergem ja tööd vähem paigaldamisega.
Varblane
Postitusi: 153
Liitunud: 01 Apr 2009 01:36
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Re: M401 19?? Varblane

Postitus Postitas Varblane »

carrec-mu isa nägi seda cabrio varianti ja omanik jah ütles,et sierra mootor peal.Oli ka tahtmine sierra mootor vahele panna tegelikult.

mart-Lada mootoril see jama,et õlifiltri vahetuseks tuleb mul mootor üles tõsta ja teisepoolt jääb genekas ette ja seda ei saa pingutada ka kuna ruumi pole.Suurim jama on karteriga kuna ladal eespool karter aga mossel on taga ja selle silla pidin ma ära modima,mis muidugi legaalne ei ole üldse ja arvele ei saaks seda lada mootoriga.Parem ikka kui 412 mootor ja kast vahel on.

Edel-kere on plaanis liivapritsi viia ja sai männikult juba juttu tehtud ja tahavad terve kere eest saada 2000.-mis on odav võrreldes sellega,et mu 4 volga velge maksid 480.-

TiitS-vot kõik saigi alguse sellest,et väiksena mu sõbra isal oli kah 401 millel 412 mootor ja kast vahel ja kõik sobis päris kenasti.
Gardaan,keneraator,garba,tüüs,garter........
Kasutaja avatar
Kollane
Postitusi: 17
Liitunud: 16 Veebr 2009 19:05

Re: MZMA-401 19?? Varblane

Postitus Postitas Kollane »

Kas niivana kere liivapritsimine metalli kõveraks ei tee ?
Varblane
Postitusi: 153
Liitunud: 01 Apr 2009 01:36
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Re: MZMA-401 19?? Varblane

Postitus Postitas Varblane »

Kollane kirjutas:Kas niivana kere liivapritsimine metalli kõveraks ei tee ?
Männiku tee 108 käib asi nii,et kriidiga märgid kohad ära mis kohti lasta ei tohi vms.Lastakse siis ainult ääred/servad mis ei saa kõveraks minna.Plekid tuleks siis keemiaga puhtaks võtta. Ise ka mõtlen,et äkki peaks mingi teise koha vaatama kus lastakse ikka terve kere haljaks aga nõrgema pritsiga.Kõveraks ei taha ma seda kere muidugi lasta.Peab uurima kus mis kuidas tehakse.Tuleks ju ka siis kohe happekrunt peale lasta, kuna muidu läheb kole kiiresti asi "rebaseks" kätte ära.

Progressist niipalju,et olen hakkanud asju küljest ära võtma.Jäävad siis ainult sillad alla,et saaks keret liigutada.Üks doonorauto on ka hetkel soolas kust saaksin heas korras sillad,käigukasti ja mootori.
Gardaan,keneraator,garba,tüüs,garter........
Vasta