IŽ 412 IE - 1978, Kevin68

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
Kevin68
Postitusi: 146
Liitunud: 21 Mär 2009 23:42

IŽ 412 IE - 1978, Kevin68

Postitus Postitas Kevin68 »

Tervitust! Taas olen mossuomanik :D

Räägin veidikene masina ajaloost, minu vanaisa on eluaegne mossumees olnud, esialgu oli tal M-401 mille ta puruks sõitis, seejärel ostis Moskvich 412ne mille ta hiljem maha müüs ja viimane Moskvich oli tal see, 1978ndal aastal toodetud Moskvich 412. Sai ta selle niimoodi, et üks meremees oli ostnud loteriipileti mille peavõiduks oli see Moskvich, tuli välja et tegu oli võidupiletiga ning mu vanaisa ostis selle pileti meremehe käest ära, tol ajal oli ju raske niisama autosi saada. Masin teenis truult minu vanaisa kõik need aastad ning loodan et töötab minu käes sama eeskujulikult edasi. :) Kuna vanaisal täitus eelmine kuu 80nes juubel, siis enam ta sellega Moskvichiga ei sõida kuna olemas on tal ka teine auto ning kahe auto ülalpidamine pensioni rahast läheb hirmus kulukaks, seega otsustaski ta seda Mossut mitte rauaks viia ega mõnele põllupeale rallitamiseks müüa vaid andis selle mulle.

Kere on sellel autol nii nagu on, rooste ikka üsna usinalt oma tööd teinud. Kuid mootor on pandud tutikas peale ning selle läbisõit on nüüdseks ligikaudu 80k kilomeetrit. Vigu on ka ikka omajagu, kuid tehniliselt on väga heas korras isendiga. Pagasnik on nii uusi kui kasutatud varuosi täis. Pagasnikuluugi tross on puruks ning hetkel käib lahti nööriga tõmmates, juhipoolne tagu uks ei taha ka koguaeg lukku minna ning häälest võib arvata et summuti laseb ka kuskilt läbi.

Esialgu plaanil sellel mossel elu sees hoida ning vaikselt nokitseda, hakkan otsima vaikselt uusi kereplekke (juhipoolse külje plekid on juba peaaegu kõik olemas) ning tulevikus tahaks selle ikka tänavatele tagasi tuua. Kuigi praegu on ülevaatust veel selle aasta lõpuni. :)

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IŽ 412 IE - 1978, Kevin68

Postitus Postitas moskiito »

tere tulemast klubisse.
kui sa vajad esimesi poritiibu, siis külasta õismäel olevat kauplust, neil komplekt uusi olemas.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 86
Liitunud: 29 Mär 2011 19:31
Asukoht: tartumaa /melliste
Kontakt:

Re: IŽ 412 IE - 1978, Kevin68

Postitus Postitas Kristjan »

Edu!Masinaga.
Väga kena masin veidi tegemist on aga elab üle.:D
MRT- Melliste Racing Team
Moskvich 412 55kw
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: IŽ 412 IE - 1978, Kevin68

Postitus Postitas sass »

Tegemist jagub töepoolest. Esimesed plastiktiivad oleks mul pakkuda... Edu selle vanakesega!
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1662
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: IŽ 412 IE - 1978, Kevin68

Postitus Postitas Edel »

Mulle kõige nostalgilisem Moskvitš ongi just selline kroomsangadega 408/412. Kui keegi ütleb automargiks "Moskvitš", siis mulle lööb esimesena pildi ette just see mudel.
Näha,et midagi on ka pagassis kaasa antud, tagaots maadligi.
Edu!
Kasutaja avatar
Kevin68
Postitusi: 146
Liitunud: 21 Mär 2009 23:42

Re: IŽ 412 IE - 1978, Kevin68

Postitus Postitas Kevin68 »

Tore näha, et lühikese ajaga niipalju meeldivat vastukaja ja nii hästi vastu võetakse Mossumeeste seltskonda. :) Täna sai korra veel seal käidud ning pisike tiir tehtud, väga harjumatu ikka sõita võrreldes tänapäevase lääne autoga või kasvõi Zigulliga. Moskvitsi mootori omapärane hääl on ikka ülekõige ja seda jääkski kuulama. 8)

Juhipoolne esitiib on mul olemas, tuleb veel leida parempoolne tiib, esitiivad ikka alt äärest lootusetult läbi roostetanud. :(

Kuidas saaksin kroomstangedelt rooste eemaldada? Seal suured laigud peal, kuid need on väga pinnapealsed ja usun et mingi vahendiga saaks need edukalt eemaldatud, kuid millega?

Tegin täna kaks videot ka, esmalt käivitusest siis:

http://toru.ee/view/b5aecec3e2e2

ja sõidust ka üks video:

http://toru.ee/view/1bf8147a2f63


Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IŽ 412 IE - 1978, Kevin68

Postitus Postitas moskiito »

Kevin68 kirjutas:Juhipoolne esitiib on mul olemas, tuleb veel leida parempoolne tiib, esitiivad ikka alt äärest lootusetult läbi roostetanud. :(

kui sul võimalik (ei tea sinu asukohta) siis mine külasta toda poodi. tee oma hinnapakkumine ja tiib on sinu.

minult tahtis saada 400EEK raha. (paari eest)
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Kevin68
Postitusi: 146
Liitunud: 21 Mär 2009 23:42

Re: IŽ 412 IE - 1978, Kevin68

Postitus Postitas Kevin68 »

Mul veidikene jama kuna elan ise Hiiumaal, aga vend elab seal kandis, räägin temaga ja uurin äkki tal aega läbi hüpata. :)
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3332
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: IŽ 412 IE - 1978, Kevin68

Postitus Postitas stern100 »

Tahab tegemist natsa aga täitsa kobe aparaatum :beer Number reedab et eluaeg Hiiumaa auto olnud ka veel :D
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 4 x 412 , 2715, 426E, 2126 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 115 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
wolfe
Postitusi: 160
Liitunud: 04 Veebr 2009 22:15
Asukoht: Viimsi

Re: IŽ 412 IE - 1978, Kevin68

Postitus Postitas wolfe »

Mõnus auto , ilus ! Eks kõik masinad vajavad rohkem ja vähem tööd . Mul ka üks nö vanema tüübi esitiib olemas tsekin homme järgi kum ta on .
Jõudu , jaksu ja külma närvi autokallal .
Moskvich - puhas remondirõõm :D
Vasta